banner51

İnce'den Erdoğan'a: O senin değil, ailelerin görevi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin(CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharem İnce Hakkari, Rize, Antalya'nın ardından bugün Denizli'de yurttaşlara seslendi. İnce, Erdoğan'ın 'Dindar gençlik yetiştireceğiz' cümlesine de tepki gösterdi: 'Senin ne haddine, sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı! Bu ailenin görevi, devletin değil...'

İnce'den Erdoğan'a: O senin değil, ailelerin görevi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin(CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharem İnce Hakkari, Rize, Antalya'nın ardından bugün Denizli'deydi. İnce, 'Ben bağırıp çağıran, küfreden cumhurbaşkanı değil, yol gösteren birisi olacağım. O küfretsin ben uzay diyeceğim' şeklinde ifade etti.

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde konuşan Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle;

- Ben bağırıp çağıran, küfreden cumhurbaşkanı değil, yol gösteren birisi olacağım. 

-Kimin akıllı telefonu var kaldırın. Türkiye'de ve dünyada bir ilk yapıyoruz. Hükümetin ve milletin medyası var. Bizim çılgın projemiz huzur.

-O çöp diyor, tezek diyor hiç cevap vermeyeceğim. Tesdide ne varsa ağızdan o çıkar.

-Madem ekonomi iyi; neden gelişmiş ülkelerde enflasyon yüzde 3'ken bizde 11. Neden cari açığımız bu düzeyde? Neden gençlerin yüzde 20'si işsiz? Ortada bir sorun var. 

-Endüstri 4.0 dünya 3,5 senedir bunu konuşuyor. Türkiye'nin cumhurbaşkanı meydanlarda çöpü konuşursa geleceği kaybederiz.

-Amacım geleceğin gençlerine bu telefonu yaptırmak. O 'çöp yığını' diyecek ben 'kuantum' diyeceğim. O küfretsin ben uzay diyeceğim. Bunları anlatacağız.

-Akıllı telefon lazım da, akıllı cumhurbaşkanı da lazım.

-Onun projesi kanal açmak olsun benin ki huzur, huzur..

 -Türkiye endüstri 4.0'ı yapmazsa hep fakir kalır.

-Bana 'gariban mililetvekili' diyor aldığımız parada pek fark yoktur o nasıl zengin oldu ben nasıl fakir kaldım ben onu anlamadım.

BEN İNSANLARI ALEVİ, SÜNNİ DİYE AYIRMAM

-Ben insanları Alevi Sünni diye ayırmam. Mal varlığımız farklı olabilir ama benim gönlüm çok zengin.

-Ben ülkenin geçlerine yıllarca fizik anlattım. Türkiye'nin kendi labaratuvarları olmalı dedim. 

-Okuttuğum çocuklardan mühendis, doktor olanlar var. Geçenlerde bir öğrencimle karşılaştım ne yapıyorsun dedim 'kalp cerrahıyım' dedi. Bakın görüyor musunuz mutluluğu.

-Madem ekonomimiz iyi neden Türkiye'de geçlerin yüzde 20'si işsiz. Ortada bir sorun var demekki.

-Kemal Sunal filmlerinde ki gibi demek ki Türkiye'nin tahlil sonuçları da başka bir ülkeyle karışmış. Batıyoruz beyler batıyoruz.

-Yargıçlar çay toplamayacak, önünü iliklemeyecek. Yargıçlar cumhurbaşkanına görünce ayağa kalkmayacak. Yargıçlar beni de Tayyip Erdoğanı da yargılamalı. Bu düzene son vereceğiz.

-Devlet intikamla, rövanşla yönetilmez. Devlet şöyle yönetilir: Birinci sınıf hakimler var. Onların içinden kurayla seçersin yüksek yargıyı. Ona da dersin ki, görevini düzgün yap, çay toplamaya gitme, düğmeni ilikleme.

-Cumhurbaşkanı olduğumda bir toplantıya gittiğimde o yargıçlar ayağa kalkarsa onlara iki çift sözüm var. Kalkmayacaksınız! O yüksek yargıçlar günü geldiğinde beni de, Tayyip Erdoğan'ı da yargılamalı. Böyle olursa memleket düzelir. Bu düzene son vereceğiz.

-Çobanlık yaptığım dönemde hiç unutmuyorum o kırma masanın altında ders çalıştığım günleri hiç unutmuyorum. Bugün bu ülkede binlerce böyle çocuk olduğunu biliyorum.

-Onurlu başı dik bir Türkiye yaratacağız. Kendi enerjisini üreten bir Türkiye yapacağız.

O SENİN GÖREVİN DEĞİL, AİLELERİN GÖREVİ

-1986'da Borçka'da öğretmenlik yapıyorum. Okulda bir hizmetlimiz vardı, iki çocuklu. Çocuklarından birisi hakim, diğeri de genel müdür yardımcısı. Bu böyle değişir. Çocukluğumda çobanlık yaptığım günlerde, bir odada 4 kişi yaşadığımız günlerde, kırma masanın altında ders çalıştığım günleri hiç unutmuyorum. Bugün bu ülkede binlerce böyle çocuk olduğunu biliyorum. 

-Gençlerine matematik, fizik öğretecek Türkiye. Dindar bir nesil yetiştireceğiim diyor. Senin haddine mi düşmüş. O senin görevin değil, ailelerinin görevi. Ben çocukken Kuran kursuna giderdim yazları. Elhamdüllillah biz de Müslümanız. Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı! Devletin görevi matematik, fizik, biyoloji öğretmektir; iş bulmaktır. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER