İnce'den CHP listeleri için ilk açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP'nin milletvekili listeleriyle ilgili ilk kez konuştu

İnce'den CHP listeleri için ilk açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bartın'da yurttaşlara hitap etti.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sesinde sorun olduğu için doktorların bir gün dinlenmesi gerektiğini söylediğini, ancak yandaş medyanın bunu CHP'de ayrılık olarak yorumladığını belirtti.

Bu yüzden iğne yiyerek Bartın'daki mitinge geldiğini söyleyen İnce, milletvekili listelerine takılmamak gerektiğini dile getirdi.

İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BEN, BAKANLARIN LİSTESİNİ YAPACAĞIM

Baktık yandaş medya saldırıyor, "CHP'de sarsıntı". Rahatlıkla sesin bile kısılamıyor bu memlekette. Yiyelim iğneyi gidelim Bartın'a dedik. Milletvekili listeleri açıklandı. memnun olan olur, olmayan olur. Bunlarla uğraşacak halimiz yok. Hepsi bizim arkadaşımız, fark etmez. Genel merkez yapar milletvekili listelerini. Ben cumhurbaşkanı olduğumda bakanların listesini yapacağım. Bunlara takılmayın, böyle bir şey yok. Sadece CHP'lilerin değil, herkesin oyuna talibim.

Televizyona anketçilerin bir kısmını ciddiye almayın. Onlar birilerinin sözcüsü. Emin olun ortada araştırma yok. Gel peşime takıl gör araştırmayı. Gel otobüsümüzde yer var. Bunlara takılmayın, bunlar mahçup olacaklar. Sesim kötü çıkıyor olabilir ama söylediklerim doğrudur.

24 Haziran'da ilk işimiz seçim güvenliğini sağlayacağız. Yabancı yatırımcı Türkiye'ye gelmiyor, neden? Güven duymuyor. Para güvenli bir limanı sever. Bunu kuracağız. Ekonominin başına bizden olursa olsun da ne olursa olsun değil, ehliyetli insanları getireceğiz. Ekonomi ile ilgili kurumları başta Merkez Bankası olmak üzere bağımsız hale getireceğiz. Merkez Bankası Başkanı'nı CHP Genel Merkezi'ne davet etmeyeceğiz.

Bizim derdimiz Erdoğan'ı değil, doları indirmek.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER