İmamoğlu'na montaj kumpasını kim kurdu? Ak Partili isimden flaş açıklama...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, montajlanarak paylaşılan Ekrem İmamoğlu videosuna ilişkin AK Partili üst düzey bir ismin, 'O videoyu hazırlayan hanımefendinin kim olduğunu bütün teşkilat biliyor. Bu Pelikan taktikleri partide ciddi rahatsızlık yaratıyor' dediğini yazdı.

İmamoğlu'na montaj kumpasını kim kurdu? Ak Partili isimden flaş açıklama...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu HaberTürk kanalında katıldığı programda ”PKK’ya FETÖ’ye ve özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı, konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu?” yolundaki soruya ”Ne olabilir ki? Gelin Türkiye’yi hep beraber yönetelim sayın cumhurbaşkanı, 24 Haziran’da yetki almış sayın AK Partililer…” diye yanıt vermiş, ancak o anlar “Gelin Türkiye’yi hep beraber yönetelim” cümlesinden sonrası kesilerek sosyal medyada dolaşıma sokulmuştu. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı dolaşıma sokulan videoyla ilgili bir AK Partilinin kendisini arayıp aktardığı bilgiyi yazdı.

AK Partili yetkilinin işaret ettiği E.K’nin AK Parti İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi olduğu iddia ediliyor.

Fatih Altaylı’nın “Vicdan” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“AK Parti içinden değer verdiğim isimlerden biri aradı sabahın erken saatlerinde.Gece Habertürk’teki Ekrem İmamoğlu’nun konuk olduğu programı izlemiş.

“Her şeye rağmen bazen elim gitmese de partime oy vermeye devam ediyorum ama Ekrem Bey’e yapılanlar vicdanımı yaralıyor” dedi.

“YSK kararı mı?” dedim.“Hayır, YSK kararı YSK’nın vicdanıdır. Beni rahatsız etmez. Ben bizim cenahın Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptıklarından rahatsızım” dedi.

Akşam programda Ekrem İmamoğlu’nun sözlerinin kesilip biçilerek, İstanbul’u bazı terör örgütleri ile birlikte yönetecekmiş gibi gösteren bir video hazırlanmasından şikayet etmişti.“O videoyu hazırlayan hanımefendinin kim olduğunu bütün İstanbul teşkilatı biliyor. Ve çok ayıp ediyorlar. Bu videoyu hazırlayan E.K hanım. İl örgütüne bir şekilde girdi. Hatta bir ara Tanıtım ve Medya İlişkileri Başkanlığında görevlendirildi. Tepki üzerine oradan alındı fakat ilde görevi sürüyor. Şunu bil ki, bu Pelikan taktikleri partide ciddi rahatsızlık yaratıyor.”

“Engelleyin o zaman” dedim.

“Engelleyemiyoruz. Çok çirkin işler yapıyorlar. Eskiden, Milli Görüş döneminde bize yapılanların daha beterini şimdi bunlar yapıyor. Bunun vebali var” dedi.

(Yazının tamamı için tıklayın)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER