İmamoğlu: İsraf, şatafat, kibir, ötekileştirme bitecek!

İstanbul'un resmi olmayan sonuçlara göre seçim galibi Ekrem İmamoğlu ilk açıklamasında "İstanbul'da israf, şatafat, kibir ve ötekileştirme bitecek. Her şey bu güzel İstanbul'da çok güzel olacak" dedi.

İmamoğlu: İsraf, şatafat, kibir, ötekileştirme bitecek!

Ben TV / CHP İstanbul SKM'de konuşan İmamoğlu, "Öncelikle 23 Haziran'da yaptığımız seçim ve bu anlamlı seçimin en önemli ifadelerinden biri de Türkiye'nin demokrasi sürecine olan katkısıydı. Bugünkü seçimin neticeleri hayırlara vesile olsun." dedi.

Sandıklarda görev yapan partili ve vatandaşlara teşekkür eden İmamoğlu, "Görev yapan arkadaşlarımızdan sonuç netleşinceye kadar sandık başında kalmalarını rica ediyorum." dedi. Sandıkların terk edilmemesini isteyen İmamoğlu, "Tarihi sorumluluk halen devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

"İSRAF, ÖTEKİLEŞTİRME BİTECEK"

İmamoğlu, "Biz Türkiye'de demokrasi saatinin her zaman tıkır tıkır çalışmasından yana olanlarız. Demokrasinin saati 31 Mart akşamı çalışmadı. Yaşananları milletimiz biliyor. Saatleri durdurarak zamanın akışını önleyemezseniz. Gerçeklerin üzerini örtemezsiniz. Bugün sandıklardan oy pusulası ile birlikte hesap pusulası çıktığını söylemek isterim. Vatandaş haksızlığın hesabını o bir avuç insana kesmiştir. istanbul'da bir sayfa kapandı anlamına gelmiyor. İstanbul'da ortak ve yeni bir sayfanın açıldığı anlamına geliyor. İstanbul'da israf, şatafat, kibir ve ötekileştirme bitecek. 16 milyon İstanbullu, adalete olan güvenimizi tazelemiştir." dedi.

Vatandaşlara kullandıkları oylar için minnet duyduğunu söyleyen İmamoğlu, "Sizler Türkiye'nin demokrasi itibarını korudunuz. Yüz yılı aşan demokrasi geleneğimize sahip çıktınız. teşekkürler İstanbullu hemşerilerim." dedi.

İSİM VERMEDEN ÇARPICI GÖNDERME

"Bugün benim için sandıktan sefer görev emri çıkmıştır" diyen imamoğlu, "İstanbullular bana kutsal bir görev vermiştir. Bu benim hayatımdaki en önemli ve en gurur veren görevdir. İstanbul ittifakı Türkiye için var olan pek çok ön yargıyı yok etmiştir. Görüşü, hayat felsefesi birbirinden çok farklı insanlar olarak sevgi ve saygıda buluştuk. Bugünden sonra her kim ön yargı oluşturuyorsa İstanbul ittifakı aklına gelsin. Artık sevgi ve saygı dönemi başlamıştır. Her kesimden insanımızdan İstanbul'u yönetirken liyakat ve millete hizmet aşkı olan her vatandaşımızdan yararlanacağız. Partilerden alınan referans kağıtlarıyla işe girme dönemi bitmiştir. Partilerin temel amacı milletinin kalkınmasıdır. Partiler bir amaç değildir, hizmette araçtır. Her vatandaşımızın bunu bilmesini istiyorum. Partiler gibi liderleri de kutsal değildir. Liderlerin yeri milletlerin üstü değildir. Çünkü egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milyonlarca oy almak, iltifatlar duymak liderlerin ayaklarını asla yerden kesmemelidir. Bana, aileme, partime yönelik sistematik saldırıları unutmak istiyorum. Bu süreçte bu tür davranışlarda bulunanların hak ettiği cevabı milletimizden alacağını düşünüyorum" dedi.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen Yıldırım, "İstanbul'un acil sorunlarında merkezi ve yerel yönetimin iş birliği içinde çalışmasının önemi ortadadır. Seçim öncesinde vatandaşa anlattığım yol haritasında sizinle uyum içinde çalışmaya hazır ve talibim. Hiçbir siyasi mesele vatandaşımızın huzurundan, mutluluğundan, işsizliğin önlenmesinden, saygıdan, sevgiden, sağlık ve eğitim problemlerinden önemli değildir. Sizi en kısa zamanda ziyaret etme arzu ve talebimi buradan iletiyorum"

İBB Meclisi'nde herhangi bir engelleme olması durumunda bunu vatandaşla paylaşacağını söyleyen İmamoğlu, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin en önemli kurumlarındandır. Bu bir zafer değil, yeni bir başlangıçtır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER