İl eski Başkanları yeniden toplanıyor

Geçtiğimiz günlerde Tarihi Asansör'de bir araya gelerek İzmir'deki seçim sürecine dair toplantı gerçekleştiren eski il başkanları bir dahaki buluşma için kolları sıvadılar. Başkanlar, bu kez Urla'da, İzmir siyasetinin önemli isimlerinden Bülent Baratalı'nın davetlisi olacak

İl eski Başkanları yeniden toplanıyor

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir'de, eski il başkanları geçtiğimiz Cuma günü Selçuk Ayhan öncülüğünde Tarihi Asansör'de bir araya gelmiş ve 8 Kasım'da start alan kongre süreci ile ilgili değerlendirmede bulunmuşlardı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından başkanlar, bir bildiri yayınlayarak kongrenin parti geleneklerine uygun yapılması gerektiğini vurgulamışlardı.

BİR BULUŞMA DA URLA'DA

Henüz net bir tarihi olmamakla birlikte, İl eski başkanlarının bir buluşma daha gerçekleştirecekleri öğrenildi. Bu defa Urla'da gerçekleşecek olan buluşmaya başkanlar, İzmir siyasetinin kıdemli isimlerinden Bülent Baratalı'nın davetlisi olarak bir araya gelecekler.

BULUŞMANIN PERDE ARKASINDAN NELER KONUŞULDU?

Edinilen bilgilere göre, eski il başkanları bu buluşmalara, parti içinde yön vermekten ziyade partide demokrasinin yerleşmesi için imza atıyor.

Öte yandan CHP'nin kıdemli isimlerinin gerçekleştirdiği bu buluşmalarda kimi isimlerin, belediye başkanlarının kongre sürecindeki faaliyetlerine şans tanınması gerektiğini dile getirdikleri öğrenilirken, başta Deniz Yücel olmak üzere CHP İzmir İl Başkanlığı'nın süreci daha aktif ve aynı oranda da şeffaf sürdürmesi gerektiğinin altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER