İl başkanlarından seçimden 1 gün önce son mesajlar

Türkiye yarın 13’üncü Cumhurbaşkanını ve 27’inci Dönem Milletvekillerini seçmek için sandık başına gidiyor. İl başkanları son gün mesajlarını verdi...

İl başkanlarından seçimden 1 gün önce son mesajlar

Türkiye’de sabah 08.00’de başlayıp 17.00’de tamamlanması beklenen oy verme işlemi sonunda bu kez 550 yerine 600 Milletvekili seçilecek.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de oylanacağı 24 Haziran seçimleri öncesinde yapılan kanun değişikliği ilk kez bu seçimde uygulanacak olan yeni uygulamayla, seçimde ittifak kuran partiler, yüzde 10 seçim barajından muaf olacak. İktidar kanadında Cumhur İttifakı (AK Parti-MHP), muhalefet kanadında ise Millet İttifakı (CHP-Saadet Partisi-Demokrat Parti-İYİ Parti) yer alıyor.

AK Parti ile Cumhur İttifakı yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilk kez seslendirdiği erken seçim talebine olumlu yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 24 Haziran erken seçim kararından hemen sonra kısa süre içerisinde Milletvekili adaylarıyla sahada gece-gündüz çalışan siyasi partilerin İzmir’deki il başkanlarının İzmirli ve Türkiyeli seçmenlere mesajları ne oldu?


 

YÜCEL: İZMİR OLARAK TÜRKİYE’YE UMUT OLMALIYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, tüm seçmenleri sandık başına giderek oy kullanmaya davet ederek, İzmir’in tarihi misyonunu yerine getireceğine inandığını söyledi:

“Herkesin sandığa gitmesini istiyoruz. Bu bir vatandaşlık görevi. Demokrasinin gerçekten hayata geçmesini istiyorsak, halkın iradesinin sandığa yansımasını istiyorsak herkes vatandaşlık görevini yerine getirmeli. İzmirli seçmeni çok çok önemli. İzmir’in tarihi bir misyonu ve görevi var. 24 Haziran seçimlerinde de bu misyon devam ediyor. İzmir’den Türkiye’ye bir mesaj vermeliyiz. Türkiye’ye umut olmalıyız, güç vermeliyiz. Demokrasi mücadelesinde güç vermeliyiz. Halkımız bu ülkede bir şeylerin düzelmesini istiyorsa, ekonominin düzelmesini toplumsal sorunların düzelmesini, demokrasinin hayata geçmesini ve Cumhuriyete sahip çıkılmasını istiyorsa adres CHP’dir. Altı oka mührü bassınlar. Yine Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde herkesin Cumhurbaşkanı olacak olan toplumun tüm kesimlerini farklılıklarıyla ve zenginlikleriyle kucaklayacak ve temsil edecek olan Muharrem İnce’ye oy vermelerini istiyoruz.”

ŞENGÜL: ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI SONUÇ ÇIKACAĞINA İNANIYORUM

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, tüm seçmenleri sandık başına gitmeye çağırdı ve sonucun Türkiye için hayırlı olmasını diledi:

“Herkes kendi özgür iradesiyle kendi aklıyla, kendi vicdanıyla sandığa gidip oyunu kullansın. Sonuçta ülkemiz ve milletimiz için hayırlı bir sonuç çıkacağına inanıyorum. Halkımız her zaman en doğru kararı vermiştir.”


KARATAŞ: YÜKSEK KATILMLI BİR SEÇİM OLMASINDA FAYDA GÖRÜYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Necat Karataş, geniş katılımlı bir seçim olmasının demokrasinin gereği olduğunu vurgulayarak, sonuçların Türkiye ve Türk Milleti için hayırlı olması temennisinde bulundu:

“Geniş katılımlı bir seçim demokrasinin gereğidir. Dolayısıyla burada Türk Milletinin geleceği için kararın verileceği gündür 24 Haziran seçimleri. Ülke benim karar benim anlayışıyla sandığa gitmelerini diliyoruz. Diğer taraftan da kimi tercih edeceklerse, kime oy vereceklerse ona göre oylarını kullansınlar. Yüksek katılımlı bir seçim olmasında fayda görüyoruz. Ülkemize, Yüce Türk Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

ÜKÜNÇ: SEÇİM SÜRECİNE AKŞENER DAMGASINI VURDU

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç de, son kararın millete ait olduğunu dile getirerek, seçimlere ve seçim sürecine partisinin Genel Başkanı Meral Akşener’in damga vurduğunu söyledi. İl Başkanı Ükünç, sonuç ne olursa olsun saygı duyacaklarını da dile getirerek,

“Sonuç ne olursa olsun bu seçim sürecine İYİ Parti ve Genel Başkanımız Meral Akşener damgasını vurdu. Bir heyecan varsa bu Meral Hanımın çatı aday formülüne karşı çıkmasıyla oldu. Her parti kendi adayını çıkardı. Referandum sürecinden beri genel başkanımızın ciddi bir muhalefet anlayışı var. Bir umut varsa nedeni Sayın Meral Akşener. Seçimleri kazanacağımızdan hiç şüphemiz yok. Ancak halkın kararı ne olursa olsun saygı duyacağız. Demokrasinin gereği budur. İnşallah memleketimiz için hayırlı bir sonuç çıkar. Kutuplaşmanın değil kucaklaşmanın olduğu bir sonuç diliyoruz. Son karar milletin.”

(egepostası)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER