"İkinci tura Muharrem Bey kalırsa, Deniz Yücel'i arayıp 'Emrinizdeyim' diyeceğim"

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç, seçime 6 gün kala önemli açıklamalarda bulundu. Ükünç; “Bu şansı hayır bloğundaki seçmenlerin çok iyi değerlendirmesi lazım. Cumhurbaşkanı ikinci turda kimi karşısında görmek istemezse ona oy atın. İkinci tura Muharrem Bey kalırsa, Deniz Bey’e telefon açıp ‘Emrinizdeyim’ diyeceğim” dedi

"İkinci tura Muharrem Bey kalırsa, Deniz Yücel'i arayıp 'Emrinizdeyim' diyeceğim"

BEN HABER /  CANSU TEMİR

Türkiye’de gözler bu hafta sonu gerçekleşecek olan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimine çevrildi. Cumhurbaşkanı adayları hız kesmeden mitinglerine devam ederken, İl Başkanlıkları da yoğun tempoda çalışmaya devam ediyor.

‘CUMHURBAŞKANI İKİNCİ TURDA, KARŞISINDA KİMİ GÖRMEK İSTEMEZSE ONA OY ATIN’

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç, yaklaşan seçimin önemine değinerek, Ben Haber’e açıklamalarda bulundu. 

Ükünç; “Çok önemli bir seçime doğru gidiyoruz. Artık son düzlük, son 1 hafta kaldı. İlk defa muhalefet bloğunun eline çok ciddi bir fırsat geçtiğini düşünüyorum. Bu çok ciddi bir şans. Bu şansı hayır bloğundaki seçmenlerin çok iyi değerlendirmesi lazım ve oy atarken çok iyi düşünmesi lazım. Genel başkanımız bugüne kadar ne dediyse, teker teker çıktı. Bir çatı aday fikrini ortadan kaldıran, her partinin kendi adayını çıkarması gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımızın, bugün ne kadar haklı olduğunu görüyoruz.  Cumhuriyet Halk Partisi tabanından Muharrem İnce’nin çıkmış olması, Saadet Partisi’nin tabanından Temel Karamollaoğlu’nun çıkmış olması, Meral Hanım’ın zaten başından beri aday olması partimizde çok ciddi bir heyecan yarattı. Bu partilerin kendi tabanlarına çok ciddi konsolide ettiğini düşünüyorum. Şimdi de genel başkanımız bir şey söylüyor; ‘Cumhurbaşkanı ikinci turda, karşısında kimi görmek istemezse ona oy atın’. Yani yıllardır o AK Parti – CHP parantezini bozmadan mı gitmek ister, yoksa kendisinden oy alan bir adayı mı karşısında görmek ister. Muhtemelen CHP’nin adayını görmek ister. O yüzden insanların biraz mantıklı oy kullanması lazım, ben vatandaşlarımızın mantıklı bir karar vereceğini ve ikinci tura Meral Hanım’ın kalacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

"'EMRİNİZDEYİM' DİYECEĞİM AMA, AYNI ŞEYİ DENİZ BEY'DEN DE BEKLERİM"

Hedefin ortak olduğunu vurgulayan Başkan Ükünç;  “Mevcut düzeni değiştirebilmek hedefimiz. Muharrem İnce olmuş, Meral Akşener olmuş aslında çok önemli değil, önemli olan parlamenter sisteme geri dönebilmek. İnsanlarında bu bilinçte olduğunu düşünüyorum.  Ben halkın bu seçimde İYİ  Parti’nin değerini bileceğini düşünüyorum. Yıllardır muhalefet partilerinin yapamadığı şeyi yapıyoruz ve karşıdan oy alıyoruz. Mutlaka düşünerek oy atacaklardır. İnşallah Meral Hanım ikinci tura kalır, kalamazsa da Sayın İnce için sonuna kadar çalışırız. Ben 24 Haziran gecesi, eğer Muharrem Bey kalırsa, Deniz Bey’e telefon açıp ‘Emrinizdeyim' diyeceğim. Yani, 'Artık Muharrem Bey için ne yapabiliriz?' diye soracağım. Yine aynı tempoda çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ama Meral Hanım'ın ikinci tura kalması durumunda, aynı şeyin Deniz Bey tarafından da gelmesini bekliyorum.” dedi.

“2+2 KAÇ DİYORSUN, ANKET ŞİRKETİ SAHİBİ ‘KAÇ YAPSIN’ DİYE SORUYOR”

Seçim anketleri ile ilgili sert çıkan Ükünç; “Bizim anket yaptıracak paramız yok. Mevcut anketlerin hiç birine inanmıyorum. Kimse kırılmasın ama iki iki daha kaç yapar diye soruyorsun, anket şirketinin sahibi, ‘Kaç yapmasını istersin’ diye soruyor. Ben anket şirketlerinin ciddi bir algı operasyonu yaptığını düşünüyorum. Sanki Meral Akşener ile Muharrem İnce arasında çok büyük bir fark varmış algısı yaratıp, halk Meral Akşener’den umudunu kessin gibi bir hava yaratılıyor. Ben şuanda Muharrem Bey ile Meral Hanım arasında çok az bir fark olduğunu düşünüyorum. En azından saha bunu bize gösteriyor. Ama önemli olan parlamenter sistemi getireceğini söyleyen bir adayın kazanması. Bizim hedefimiz memleket meselesi” şeklinde konuştu.

MHP’Lİ KARATAŞ’A SERT SÖZLER

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş’ın, bayramlaşma töreninde İYİ Parti’ye yönelik; “Onların vizyonu yok, misyonu yok, geleceği de yok. Onlar her görüşten, her kesimden, her düşünceden insanlarla kurulmuş, ne yaptıkları, ne düşündükleri belli olmayan bir siyasi parti” ifadelerine Ükünç’ten sert yanıt geldi. Ükünç; “Çok ciddiye almıyorum bu söylemleri. Bizim muhatabımız, küçük ortak değil. Bizim muhatabımız AK Parti. Bakıyorum bayramlaşmada bile, MHP İl Başkanı’nın ağzında İYİ Parti var. Biz, meselesi memleket olan, cesur, inanmışlar ordusu  olarak yola çıkmışız ve derdimiz memleketten başka bir şey değil. Millet İttifakı’nı eleştiriyorlar. Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Muharrem İnce’nin ilişkisiyle, Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli ilişkisini incelediğimizde yıllardır birbirine küfreden iki liderin ittifak yapması normal oluyor da, hayatları boyunca birbirleri hakkında bir tek olumsuz söz söylememiş Temel Bey, Meral Hanım ve Muharrem Bey’in mi ittifak yapması etik olmuyor. Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener. MHP’nin ki kim? Ben onu merak ediyorum. Yani MHP’nin cumhurbaşkanı adayı, kendi Genel Başkanları mı? Ben o yüzden İl Başkanına cevap vermeyi bile zul görürüm” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER