"Hiçbir seçime bu kadar rahat girmedim"

İYİ Parti İzmir Milletvekili Adayı Yıldırım Ulupınar, seçim atmosferini yorumladı: Geçmişte milletvekilliği, belediye başkanlığı yaptım. Hiç bu kadar rahat bir seçime girmedim.

Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katılan İYİ Parti İzmir 1. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Yıldırım Ulupınar, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine yönelik çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. 

“NEDEN KANALLAR SADECE AKŞENER'E KAPALI?”

Gerek Anadolu'da, gerekse de İzmir'de İYİ Parti'ye dönük ciddi bir dip dalganın olduğunu söyleyen Ulupınar, "Ben inanıyorum ki seçimin ikinci turuna Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener kalacaktır. Ortada seçime dair başta iktidar tarafından yürütülmek istenen iki kutuplu bir süreç var. İktidar kendi rakibini belirlemek istiyor.  Neden kanallar Akşener'e kapatılıyor? İkinci tura diğer rakip taşınmak isteniyor. Kararı milletimiz verecektir. Ben İzmir'den bir milletvekili adayı olarak, İzmirli hemşerilerimin sağduyusuna güveniyorum.” dedi.

“HİÇ BU KADAR RAHAT BİR SEÇİME GİRMEDİM”

Seçim atmosferini yorumlayan Ulupınar, "Ben geçmişte milletvekilliği de, belediye başkanlığı da yaptım. Hiç bu kadar rahat bir seçime girmedim. Hangi kıraathaneye girsek, hangi sokakta vatandaşa dokunsak aldığımız geri dönüşler hep tebessüm dolu olumlu geri dönüşler oluyor. Bu ülkenin yeni bir sese, iyilik dağıtacak insanlara ihtiyacı var." dedi.

"MİTİNGLER MÜTHİŞTİ"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İzmir'deki programını yorumlayan Ulupınar, "Gerek Bergama, gerekse de Tire'de gerçekleştirdiğimiz ilçe mitinglerimiz kelimenin tam anlamıyla müthişti. Bakın Konak'tan Bergama'ya tek bir araç dahi kaldırmadık. Biz taşıma miting yapmıyoruz. Bizim Denizli'deki mitingimizde "Ödemiş" diye bağıran insanlar olmaz. Miting alanlarımıza bakıyorsunuz; alan ayrı dolu, balkonlar ayrı dolu. Gündoğdu Meydanı'ndaki iftarımız şahane geçti. İftara katılmın belki yüzde 20'si teşkilat mensubudur. Geri kalanlar kendini bize yakın hisseden vatandaşlarımızdan oluşuyor." ifadelerini kullandı.

24 HAZİRAN'DA ANKETÇİLER YAN YATACAK

Seçime yönelik kamuoyu araştırmalarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Ulupınar, “Bakın nasıl ki anket şirketleri Amerika Birleşik Devletleri'nde seçimin Donald Trump tarafından kazaılmasını ve İngiltere'de Brexit sonuçları doğru bilemedilerse, 24 Haziran'da ortaya çıkacak tablo karşısında adeta yan yatacaklardır. Dün bir anket görevlisi, gerekli veriyi elde etmek için 40 haneye girip işi bitiriyordu. Bugün cevap alabilmek için 125 haneye girmek zorunda kalıyor. İnsanlar konuşmaya korkuyor. Sokaktan aldığım çok net bir mesaj var. Seçmenlerimizden bir dip dalgası geliyor. Bu dip dalgasının sonuçları, ülkede çok şeyi değiştirecek güçte.” dedi.

“TÜM LİSTENİN TEŞKİLATTAN OLMASINI İSTERDİM”

İzmir'e yönelik açıklamalarda bulunan Ulupınar, “Samimi söylüyorum ki ben her iki bölgeden mutlaka 4'er milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum. Adaylarımıza bakınca elbette il başkanlığı yapmış biri olarak tüm listenin teşkilattan olmasını isterdim ama Mustafa ve Mehmet beyler de, Şengül ve Çiğdem hanımlar da İzmirli seçmene hitap edebilen insanlar ve seçmenin her birini rahatça kabul edeceğini göreceksiniz. Millet de, seçmen de AK Partiden artık yorulmuş durumda. Seçmen artık eski seçmen de değil. Artık yanlışa karşı sandıkta tepkisini daha net ortaya koyan bir seçmen var. Daha da önemlisi 24 Haziran'ı iple çeken, dört gözle bekleyen bir seçmen var” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER