banner51

"Hasan Karabağ Bayraklı'dan aday olsun istemiyorum, çünkü;"

Ben TV'de ekrana gelen Rota Siyaset programına, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper katıldı. Yerel seçime yönelik dikkat çekici ifadeler kullanan Alper, "Hasan Karabağ'ın Bayraklı adayı olmasını istemiyorum." dedi.

Rota Siyaset programında haftanın ilk konuğu CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper oldu. Burak Cilasun'un sorularını yanıtlayan Alper, yerel seçim öncesinde şu anda ilçede partilerinden 12 belediye başkan aday adayı olduğunu ve 100'ün üstünde de belediye meclis üyeliği başvurusu bulunduğunu belirtti. Alper bu sözlerini "Eğer Hasan Karabağ, bir kez daha ilçemiz için aday olduğunu açıklasaydı, belediye başkan aday adaylığı dosya sayımızın 3'ü geçmezdi diye düşünüyorum." dedi.

Bayraklı'nın küçük bir Türkiye örneği olduğunu, bu özelliği ve potansiyeliyle birlikte ülkenin en önemli ilçelerinden biri olduğunu dile getiren Alper, partisi adına da iddialı ifadeler kullandı. Alper, "Bayraklı'da Hasan Karabağ, ilçedeki vatandaşlarımıza partili kimliği kazandırmıştır ve Bayraklı artık CHP'nin kalesidir. Bu nedenle başka bir partinin bundan sonra burada kazanma ihtimali yoktur." dedi.

"KARABAĞ, BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI OLMALI ÇÜNKÜ;"

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için tam destekle arkasında olduklarını söyleyen Alper, "Çok açık söyleyeyim ki ben artık Hasan Karabağ'ın Bayraklı Belediye Başkanı olmasını istemiyorum. Kendisinin 40 yıllık parti geçmişi var. Emeği ve tecrübesi var. Tüm bunlar böyleyken artık Karabağ'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olması gerektiğine inanıyorum. Karabağ ile birlikte İzmir'in denizden daha çok faydalanacağını e ulaşım sorunlarına yönelik projelerle birlikte birçok problemin çözüleceğini düşünüyorum. Hasan Karabağ halkla ve örgütle iç içe geçmiş bir isim. Sokakta karşılığı var." dedi.

"SİYASETTE VARIM AMA İLÇE BAŞKANLIĞINDA BU KADAR YETER"

Kendisinin neden aday adayı olmadığını da anlatan Alper, "Ben siyasi ikbal güden bir insan değilim. 3 dönemdir CHP Bayraklı İlçe Başkanı olarak görev yapıyorum. Siyasette varım ama ilçe başkanlığında bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyorum. Ben gecekonduda oturuyorum. Mahallemi de, komşularımı da çok seviyorum. Örgütümüzün kapısı herkese açık. Bir de bu tarz görevler için 2 dönem kuralı uygulanmalı. Bundan sonra kişisel olarak il başkanlığı, milletvekilliği, mahalle temsilciliği vs. ne olursa olsun farklı bir görevde bulunduğum yerde ve ulusal düzeyde partimi en üst noktaya taşımak için görev almak istiyorum." dedi.

"GÜNDEMDE ÇAMKIRAN VE TEPEKULE VAR"

Bayraklı'daki "Özkanlar Pazaryeri" gerilimine de değinen Alper, "O pazaryeri Danıştay kararıyla kapatıldı. Yoksa siyaset yapan hangi insan bu kadar çok insanı ekmeğinden edip karşısına almak ister? Kendileriyle görüşüyoruz. Çamkıran yahut Tepekule'deki pazaryerinin haftanın bir günü tahsis edilmesi gündemde. Arkadaşlarımızın ekmeğinden olmasını asla istemem. Ekmeklerinden edilirlerse ben de onlarla birlikte elbette eyleme katılırım. Ancak istenen viyadük altı Bornova sınırlarında. Aslında istense Valilik tarafından 2 dakikada yazılacak bir yazıyla buranın tahsisi yapılırdı. Yargı kararlarına saygılıyız. Arkadaşlarımızın üstünden AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı provokasyon yapmak istedi. Buna da tepkimizi zaten gösterdik." dedi.

"BU İŞİ BAŞKA PARTİLER VE DEVŞİRMELER KAŞIDI"

Geçmişte ilçede yıkılan bir cemevi nedeniyle ilçede siyasi bir oyun oynanmak istendiğini de dile getiren Alper, "CHP'li hiçbir belediye başkanı cemevi yıkmaz. Cemevi yıkmaya kimsenin gücü de yetmez. Oradaki olayda yapı tümden kaçaktı ve hakkında yıkım kararı vardı. Başka partilerden olanlar ve devşirmeler bu işi kaşıdı. Bakın Hasan Karabağ'ın öyle bir anlayışı olsaydı 1080 metrekare kapalı alana sahip cemevi mi yapardı Nafiz Gürman Mahallesi'nde? Hatta şimdi Osmangazi'de bir cemevi daha yapacağız" dedi.

"MİLLETVEKİLLERİNİN ADAYLIĞINA KARŞIYIM"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen milletvekillerini de isim vermeden eleştiren Alper, "Erzurum, Balıkesir, Denizli gibi zorunlu yerlerde milletvekili arkadaşlarımızın belediye başkan adayı gösterilmesini doğru buluyorum ama İzmir, İstanbul, Eskişehir, Ankara gibi yerlerde milletvekili arkadaşlarımızın genel seçimle yerel seçim arasındaki mesafe bu kadar azken, milletimiz ve partimiz tarafından TBMM'de çalışma görevi verilmişken aday olmalarına karşıyım." dedi.

"GEÇEN DÖNEM YOL KAZALARI OLDU"

2014 yerel seçimlerinde İzmir'deki ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi sırasında yaşananları yol kazası olarak değerlendiren Alper, "Geçen dönem yol kazaları oldu. Bu sene olmayacağına inanıyorum. Bu dönem aksilikler olmayacaktır." dedi.

Ocak ayındaki gergin geçen CHP İzmir İl Kongresi için de konuşan Alper, "Biz CHP'nin tabanın gücü ve demokrasiyle yönetilmesini istediğimiz için o gün Utku Gümrükçü'yü destekledik. Bugün gelinen noktada İl Başkanımız Deniz Yücel ile en ufak problemimiz yoktur. 30 ilçe olarak uyumlu bir şekilde partimizin başarısı için çalışıyoruz. Ayrılık gayrılık geride kaldı." dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER