Hangi ünlü isimler mahallelerinde kaybetti?

İzmir siyasetinde 'ünlü' isimler, mahalle delege seçimlerinde sandık mesaisinde umduğunu bulmadı.

Hangi ünlü isimler mahallelerinde kaybetti?

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 8 Kasım'da başlayan mahalle delege seçimleri sona erdi ve gözler ilçe başkanlığı yarışına çevrildi.

Adaylık için isimler yavaş yavaş ön plana çıkarken, bir yandan da delege seçimlerinde hüsrana uğrayan isimler dikkat çekti.

İşte delege seçilemeyen o isimler:

Konak'ın eski belediye başkanlarından Sema Pekdaş ve Muzaffer Tunçağ ile İzmir Eski Milletvekili Mehmet Ali Susam delege seçilemedi. Susam’ın haberi olmadan listeye yazıldığı öğrenildi.

Bornova İlçe başkanı Asım Güven, kendi mahallesinde delege seçilemedi.

Karşıyaka'da Büyükşehir Başkan Vekili Mustafa Özuslu'nun eşi Müyesser Özuslu, kendi mahallesi olan Mavişehir’deki listede çizik yedi. Yerine Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın destek verdiği Serdar Koç delege olarak seçildi.

Beydağ Belediye Eski Başkanı Vasfi Şentürk ve Bergama Belediye Eski Başkanı Mehmet Gönenç, kendi mahallelerinde kaybetti. Her iki isminde, listeye yazıldıklarını bilmediklerini ifade etti.

Bayındır’da Belediye Eski Başkanı Ufuk Sesli mahallesinde kaybetti ve delege olamadı.

Buca’da İl Sekreteri Hacer Taş mahallesinde delege seçilemedi. Ayrıca; Buca Belediye Başkan Adaylığı PM’den geçmeyen Aydoğan Hepdemirgil ve adaylığı son gün değişen Suat Nezir de mahallesinde kaybetti.

Gaziemir’de eski Belediye Başkan Yardımcısı Abdürrahim Nursoy ile Belediye Başkan Yardımcısı Necati Kırmaz mahallelerinde kaybedip delege seçilemedi.

Bayraklı Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Yeşim Tekoğlu, il eski yöneticisi Metin Güler de sandıkta kaybetti.

Çiğli'de; eski ilçe başkanı Behçet Köymen, İl eski yöneticileri Ali Karabay ve Niyazi Arslan, eski meclis üyeleri Süleyman Karadağ ve Semra Aksu ve eski belediye başkan aday adayı Aziz Buğa delege seçilemedi.

Narlıdere’de İlçe Eski Başkanı Cafer Esen de delege seçilemedi

Aliağa İlçe Eski Başkanı Özcan Durmaz ve Özlem Şan Oğuzhan mahallesinde delege seçilemedi.

Torbalı’da yerel seçimlerde adı başkan adaylığı için anılan Övünç Demir de delege seçilemedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER