Hangi İzmir Milletvekili, İzmir'den gelen heyete selam vermedi?

CHP'de İzmir adayının kim olacağına yönelik soru işaretleri devam ederken, CHP Genel Merkezi'ndeki başkanlık katında yaşanan bir olaysa gündeme damga vurdu!

Hangi İzmir Milletvekili, İzmir'den gelen heyete selam vermedi?

Burak Cilasun - Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde İzmir adayının belirlenmesine yönelik çalışmalar sürerken, CHP Genel Merkezi'nde yaşanan bir olay, sürecin hassasiyetini gözler önüne serdi.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere İzmir'den Ankara'ya 16 kişilik bir heyet gidiyor. Heyetin içinde iş insanları, kooperatif ve STK yöneticileri var. Birçoğu da kentte oldukça tanınmış kişilerden oluşuyor. Uçaktan inip CHP Genel Merkezi'nde başkanlık katı olan 12. katın yolunu tutan heyet, başkanlık katında kapının önünde Kılıçdaroğlu tarafından kabul edilmeyi beklerken şaşırtan bir gelişme yaşanıyor. 16 kişiyi yararak, selamsız sabahsız bir şekilde aralarından bir kişi geçiyor ve o kişi bir CHP İzmir Milletvekili! Heyettekiler bu duruma anlam veremez bir şekilde Kılıçdaroğlu ile bir araya geldikten sonra, konu dönüp dolaşıp CHP'nin İzmirli milletvekillerine geliyor.

KILIÇDAROĞLU VEKİLLERİ SAVUNUR AMA...

Milletvekillerine yönelik heyet üyelerinin "İzmir ile yeterince ilgilenmiyorlar. Bizimle görüşmüyor, kenti tanımıyorlar. Sorunlarımıza çare bulmuyorlar" şeklindeki serzeniş ve sitemlerine karşı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ilk başta "Çoğunun görevlendirmeleri var. Kimi farklı şehirlerde, kimi komisyonlarda görev yapıyor. Kalan zamanlarında da İzmir ile ilgileniyorlar." şeklinde savunmaya geçiyor.

Bunun üzerine heyet üyelerinden biri dayanamayıp Kılıçdaroğlu'nun sözünü keserek lafa giriyor: Sayın Genel Başkan bakın birbirimizi anlayamıyoruz. Bakın biraz önce kapınızda beklerken, ismi  İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile de anılan bir İzmir milletvekiliniz bizleri yararak, hiçbirimize selam vermeden, tokalaşmadan aramızdan geçip gitti!

ODADA HAVA BUZ KESER!

O sırada odada bulunan ve kooperatifçi kimliğiyle tanınan bir diğer İzmirli ise, "Adını da açıklayın" dediğinde, aynı isim "Ben isim vermem" deyince, kooperatifçi İzmirli "O zaman ben söyleyeyim. Kapıda bizi tanımayan, ya da tanımamazlıktan gelen, selam bile vermeyen kişi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olabileceği de söylenen Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan!" der.

Tabii bu sözün üstüne odada kısa bir süre hava buz keser. Kılıçdaroğlu konuyu uzatmaz. Ancak Özkan'ın Büyükşehir ile ilgili fikirleri yahut en azından kendisine ilişkin yapılan yakıştırmaların havada kalacağı, o masada kendini göstermiş olur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir
Bekir - 3 ay Önce

Tuncay özkan izmir milletvekilliğini hak ermiyor. Umarım belediye başkanı adayı olarak gösterilmez

banner47