Hangi ilçe başkanlarının adı belediye başkan adaylığıyla anılıyor?

24 Haziran geride kalırken, yerel seçim trafiği erkenden başladı. Partiler, yerel seçimlerde aday adaylığı düşünen ilçe başkanlarının kısa süre içinde görevlerinden ayrılmalarını isteyecek. İzmir’de CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP’de bir çok ilçe başkanının ismi aday adaylığı için geçiyor. İşte o isimler...

Hangi ilçe başkanlarının adı belediye başkan adaylığıyla anılıyor?

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin geride kalmasının ardından partilerde yerel seçim hazırlığı başladı. 2019 Mart ayında yapılacak olan seçimin Ekim veya Kasım ayına çekileceği iddiası parti kulislerini hareketlendirdi.

CHP yerel seçim startını verirken, adayların erken açıklanacağını duyurdu. AK Parti’de aday adaylığı düşünen ilçe başkanlarına yönelik çalışma start aldı. İYİ Parti’de ise ilk kez girilecek yerel seçimler için çalışmalar başlarken, İzmir’de aday adaylığı düşünen ilçe başkanlarının koltukları erken boşaltmaları beklentisi yüksek. MHP’de de yerel de AK Parti’yi ittifak yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini korurken çalışmalar start aldı.

Partiler, yerel seçimlerde aday adaylığı düşünen ilçe başkanlarının kısa süre içinde görevlerinden ayrılmalarını isteyecek.

İzmir’de CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP’de isimleri yerel seçimlerde aday adaylığı için geçen ilçe başkanları şöyle:

CHP

CHP’de Karaburun Bülent Çumçum, Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, Menderes İlçe Başkanı Ahmet Pala, Kiraz İlçe Başkanı İsmet Korkmaz, Torbalı İlçe Başkanı İsmail Uygur ve Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar’ın aday adaylığı dosyası almasına kesin gözüyle bakılıyor.  

Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Bergama İlçe Mehmet Ecevit Cambaz ve Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam’ın ise süreçte sürpriz bir hamle yaparak aday adaylığı dosyası alabilecekleri ifade edildi.

İYİ PARTİ

İYİ Parti’de Karşıyaka İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, Buca İlçe Başkanı Fikret Aktaş, Bornova İlçe Başkanı Galip Çukurlu, Gaziemir İlçe Başkanı Leman Emin Bayındır, Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür, Beydağ İlçe Başkanı Muhsin Pulcu, Kemalpaşa İlçe Başkanı Hüsnü Teoman, Konak İlçe Başkanı Şenol Alpat, Seferihisar İlçe Başkanı Kürşat Cebeci, Foça İlçe Başkanı Muzaffer Tınaztepe ve  Bayraklı İlçe Başkanı Murat Karacan’ın belediye başkan aday adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden ayrılacakları iddia ediliyor.

Ayrıca milletvekilliği adaylığı için istifa eden ancak listelerde yer almalarına rağmen vekil seçilmeyi başaramayan Tire İlçe Eski Başkanı Salih Atakan Duran, Balçova İlçe Eski Başkanı Serap Özöktem ve  Ödemiş İlçe Eski Başkanı Anıl Selek’in yerel seçimlerde de aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

AK PARTİ

AK Parti’de ise Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen, Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen, Bayraklı İlçe Başkanı Özgür Hizal, Beydağ İlçe Başkanı Ogün Asil Aydoğdu, Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan, Çiğli İlçe Başkanı Mesut Demirkaya, Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, Selçuk İlçe Başkanı Osman Başterzi’nin aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

MHP

MHP’de isimleri yerel seçimlerde aday adaylığı için geçen ilçe başkanları ise şöyle: Torbalı İlçe Başkanı Muhammet Oral, Dikili İlçe Başkanı Mehmet Aslan, Bornova İlçe Başkanı İbrahim Yaylı, Gaziemir İlçe Başkanı Köksal Koç, Beydağ İlçe Başkanı Alaattin Topçu, Menemen İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük ve  Narlıdere İlçe Başkanı Metin Keskin... (gercekizmir.com)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER