Gelecek Partisi'ne ilk yorum İzmir'in patronlarından geldi

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'ne ilişkin ilk yorum İzmirli İl Başkanlarından geldi. Ak Partili Sürekli, konuyla ilgilenmediklerini belirtirken, MHP'li Şahin; "Gülen Partisini kurmuşlar, doğru yapmışlar." çıkışında bulundu. İYİ Partili Kırkpınar ise; "Engellemeler olacaktır, bize de olmuştu" dedi.

Gelecek Partisi'ne ilk yorum İzmir'in patronlarından geldi

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ayrılmasının ardından kurduğu Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu bugün belli oldu. Listede İzmir'den de 3 isim yer aldı.Yeni partiye ilişkin, İzmir'deki siyasi partilerin patronlarından da çarpıcı yorumlar geldi.

"GÜLEN PARTİSİ KURMUŞLAR"

Sert söylemleri ile dikkat çeken MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, yine çarpıca bir çıkışa imza attı. Partinin adına dikkat çeken Şahin; "Ben Partinin adına takıldım. GP, Gülen Partisi. Gülen Partisini kurmuşlar, doğru yapmışlar. Gayet doğru bir adım attılar. Ülkede safraların temizlenmesi gerekiyor. Bunların da bir araya toplanması gerekiyor. Bir araya toplansınlar, sonra toptan temizlenirler inşallah. Normal siyasi partilerimizden de Gülen'in safralarının temizlenmesi, bir araya toplanması iyi olur. Milletimiz her şeyi biliyor." ifadelerini kullandı.

"İLGİLENMİYORUZ"

AK Parti'de milletvekilliği yapan ve 2018 yılında yaptığı açıklamayla aktif siyaseti noktaladığını ifade eden İbrahim Mustafa Turhan'ın da Davutoğlu'nun ekibinde yer almasıyla ilgili konuşmak istemeyen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise; "Biz hiç ilgilenmiyoruz. Kendi çalışmalarımıza bakıyoruz" diyerek açıklama yapmaktan kaçındı.

"PARTİ YENİ AMA SİMALAR ESKİ"

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkıpınar ise; "Sayın Genel Başkanlarının açılış konuşmasında, partiyi tanıtım konuşmasında yaptığı açıklamada, ülkenin sıkıntılarından bahsetti. Bunlar sokaktaki her insanın söylediği şey. Asıl olan şey şudur; bu gerçekleri toplumla kucaklaşarak, topluma aktaracak mı? Bugün ekranlardan söyleyebilirsiniz, açılış konuşmasını da güzel yapabilirsiniz ama millete ulaşmak önemli. Engellemeler olacaktır, bize de olmuştu. Millet için hayırlı olsun, yeni bir parti kuruldu sonuçta. Parti yeni ama simalar oldukça eski. Başbakan danışmanlığından, dış işleri bakanlığından biliriz ve başbakanlığı döneminden biliriz. Sima eski ama söylem yeni. Hep birlikte göreceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Toydemir
Hüseyin Toydemir - 5 ay Önce

Merhabalar İzmir Bornova'da parti binası açmak isterseniz ben böyle bir çalışma yapmak istiyorum saygılar

SIRADAKİ HABER