banner51

FETÖ'den hazırlanan iddianame kabul edildi, Eren Erdem'e havalimanında şok

Son dakika haberi! Cumhuriyet Halk Partisi'nde(CHP) liste dışı kalarak milletvekili adayı gösterilmeyen Eren Erdem, İstanbul'dan Almanya'ya gitmek isterken bir sürprizle karşılaştı

FETÖ'den hazırlanan iddianame kabul edildi, Eren Erdem'e havalimanında şok

Cumhuriyet Halk Partisi'nde(CHP) liste dışı kalarak milletvekili aday listesine giremeyen Eren Erdem, eşi ve çocuğu ile birlikte bu sabah Atatürk Havalimanı'ndan Almanya'ya gitmek isterken şok yaşadı. 

Eren Erdem, İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında koyulan yurt dışı çıkış yasağına istinaden havalimanından geri çevrildi ve Almanya'ya gidemedi. Eren Erdem hakkında FETÖ'ye yardım ettiği iddiası ile 22 yıl hapis cezası istemi ile hazırlanan iddianame bugün mahkeme tarafından kabul edildi.

PASAPORTUNA EL KONULDU

CHP 25. ve 26. dönem milletvekili Eren Erdem'in ismi MYK sonrası milletvekili aday listesinde yer bulmamıştı. Dün akşam saatlerinde listelerin belirginleşmesi ile birlikte sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri de Eren Erdem olmuştu.

Eren Erdem bugün sabah saatlerinde eşi ve çocuğu ile birlikte Almanya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'ndaydı. Dün milletvekili listesinde olmadığı haberini alan Erdem, 2.şoku da havalimanında yaşadı. Görevliler, Erdem'in hakkında mahkeme kararı ile yurt dışı çıkış yasağı koyulduğunu belirterek pasaportuna el koydu. Eren Erdem'in eşi ve çocuğu ise Almanya'ya gitti.

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER