Erol Yaraş, 8 Mart'ta yazdı: Erken seçim yarın görüşülüyor

BEN Haber, yine gazetecilik örneği gösterdi. Erken seçim sürecinin gidişatı, yaklaşık 2 ay önceden tahmin edildi

Erol Yaraş, 8 Mart'ta yazdı: Erken seçim yarın görüşülüyor

BEN Haber Gazetesi’nin 08.03.2018 tarihli, 67. sayısında; Genel Yayın Yönetmenimiz Erol Yaraş, “AK Parti, ‘Erken seçim olmayacak’ dese de, Devlet Bahçeli bu işin startını verecek. Erken seçimin ilk sinyali, Devlet Bahçeli’den gelecek” başlıklı yazısında, süreci değerlendirmiş, yaklaşık 2 ay önceden erken seçim konusundaki gelişmeleri köşesine taşımıştı.

Erol Yaraş, “Ben söylemiştim demeyi sevmem, söyleyenlerden de pek hoşlanmam. Ancak bu kez bunu ben söylüyorum; 08.03.2018 tarihinde, bu olayı köşeme taşımıştım. AK Parti-MHP ittifakıyla erken seçime gideceğiz, şimdiden hayırlı olsun…” ifadesini kullandı. 

İşte Erol Yaraş'ın o yazısı:

"Bahçeli'nin yapısında erken seçim merakı vardır. Öngörüm şu; Sanki Bahçeli, bugünlerde ortaya çıkıp yine o meşhur lafını edip, "Hadi, hodri meydan seçime gidelim" diyecek gibi görünüyor. Yani ilk sinyali yine Devlet Bahçeli verecek. Elbette Bahçeli'nin hodri meydanına muhalefet kayıtsız kalamaz. CHP her dakika, "Biz hazırı" diyor. AK Parti zaten böyle bir beklenti içindeyse, bu çağrı AK Parti'nin ekmeğine yağ sürer. Bakın dikkat edin, erken seçim çağrıları hep Bahçeli'den gelir. Bu sefer de öyle bir şey olacağını düşünüyorum. Yein Bahçeli bir çağrıda bulunacak, "Hodri meydan" diyecek ve erken seçim bu şekilde Türkiye'nin gündemine girecek."

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER