Eren Erdem hakkında soruşturma

Son dakika: Eren Erdem hakkında soruşturma kararı verildi

Eren Erdem hakkında soruşturma

Eren Erdem, dün Artı TV'de yaptığı açıklamalarda, "Zaman Gazetesi'ne Kılıçdaroğlu'nun isteğiyle gittim. MİT TIR'ları belgelerini Bülent Tezcan'dan aldım" demişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Eren Erdem'in dün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlattı.

Eren Erdem, bugün twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, konuyla ilgili şunları söylemişti:

"Dün Artı TV’de katıldığım programda bana çeşitli sorular soruldu. Bu sorulara daha önce söylenmemiş ve bilinmeyen hiçbir cevap vermedim. Ama utanmazca ve aymazca haberler görüyorum. Şimdi açıklayalım; Milletvekilimiz Dursun Çiçek, Ahmet Hakan ile yaptığı bir söyleşide, Ahmet Hakan'ın sorusu üzerine, vekillerimiz kayyum atanan gazetelere görevlendirme ile gitti demişti. Neredeyse 1 yıl önce. Bu yeni birşey değil. Zaten bilinen birşey. Yeni gibi sunmaları çirkeflik...Yine Mit tırları tutanakları soruldu programda. Yahu bu tutanaklar zaten aleni, herkeste var. Sn.Tezcan 3-4 sene önce çıktı bunları gösterek basın açıklaması yaptı. Bu da bilinen, haber olmuş ve özel bir durum taşımayan birşey. Nasıl sunuyor bunu havuz? Çirkefçe...2 yıl önce SÖYLEDİĞİM birşeyi bugün SORU ÜZERİNE tekrarladığım zaman, mal bulmuş mağrib gibi üstüne atlıyorlar. Ne CHP’liliğimi ne partime bağlılığımı havuzun tartışma haddi yoktur. Ayrıca Artı TV’deki programda bana; “hakkınızda şu şu iddialarla yakalama isteniyormuş” diye soruldu. Ben; “zaten defaatle söylenmiş olan sözleri tekrar ettim. Söz söylendiğinde haber yapmayan havuz şimdi sanki ilk kez söylenmiş gibi haber yapıyor. Sn.Tezcan ile ilgili çarpıtılan mesele şudur. Kendisi 4 yıl önce baskn toplantısı yaparak zaten o belgeleri göstermişti. Ve basın konuyu öğrenmişti. Ortada gizli kapaklı birşey yok. Mal bulmuş mağrib gibi atlamanıza da gerek yok. Tek dertleri seçimi kaybetmemek. Bunun için amansızca algı yaratmaya çalışıyorlar. Lakin başaramayacaklar. Kaybedecekler. Yalanlarla iftiralarla bir yere varılamayacağını öğrenecekler. Saygılarımla..."

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER