Erdoğan: Zillet ittifakı ülkemizi bölmeye çalışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin "beka meselesi" olduğunu yineleyerek, "Türkiye gibi bir ülkede önemsiz seçim olmaz" dedi.

Erdoğan: Zillet ittifakı ülkemizi bölmeye çalışıyor

"Bu zillet ittifakı bizim ülkemizi bölmeye çalışıyor" diyen Erdoğan, "31 Mart'ta sandıkları patlatacağız" diye konuştu.

Ankara Gölbaşı'nda toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı'ın açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle:

- Bu zillet ittifakı bizim ülkemizi bölmeye çalışıyor.

- Millet bahçesini de içine alan 35 kilometrelik Kanal Ankara projesi ile şehrimize çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Gölbaşı'na gençlik merkezi kazandırmak için çalışmalara başladık. Yeni bir devlet hastanesi yapıyoruz. Uzay sistemleri entegrasyon ve test merkezini Gölbaşı'nda kurduk.

Erdoğan'dan Mansur Yavaş'a: Dörtlü çete!

- Türkiye gibi bir ülkede önemsiz seçim olmaz. Her seçim bir beka seçimidir. Bunun için 31 Mart'ın beka seçimi olduğunu söylüyoruz. Sınırlarımızın ötesinde ülkemizin tökezlemesini bekleyen terör örgütleri tüm umutlarını 31 Mart'a bağlamış durumdalar.

- Ülkemizin içinde ne kadar ezanımızla, bayrağımızla, vatanımızla sorunlu kesim varsa tüm güçleriyle 31 Mart'a yüklenmiş durumdalar.

- Bu kardeşiniz 4,5 yıl daha cumhurbaşkanı mı? Sesiniz az geldi yoksa farklı bir şey mi düşünüyorsunuz?

- Sizler bu seçimde sadece belediye başkanlarını seçmekle kalmayacaksınız tüm hesapları bozacaksınız.

- Bu adam (Sezai Temelli) Kürt değil. Ama benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Bu sirk cambazı.

- Böyle bir adama benim halkım en güzel cevabı verecektir. Ülkemizde Kürdistan var mı? Çok seviyorsa Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var. Buyursun oraya gitsin.

- Kadın (Figen Yüksekdağ) ne diyor? Biz sırtımızı PKK’ya PYD’ye YPG’ye dayadık diyor. Ben de diyorum mi biz sırtımızı bu aziz millete ve Allah’a dayadık.

- Bunlara göz açtırmayız. Topunuz gelin topunuz.  Ne diyor? Heykelini dikecekmiş. Nereden dikeceksin? Yok o şimdi cezaevinde dikiyor zaten.

YORUM EKLE

banner47