Erdoğan ve Putin'den ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin baş başa görüşme öncesi açıklama yaptı. Putin, "Türkiye ile ikili ilişkilerimiz özellikle de ekonomi alanında geliştiğini memnuniyetle izliyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Hedef ticarette 100 milyar dolara yürümek. Suriye'de attığımız adımlar, atacağımız adımlar daönem arz ediyor" diye konuştu.

Erdoğan ve Putin'den ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin baş başa görüşme öncesi açıklama yaptı.

PUTİN: TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER EKONOMİ ALANINDA GELİŞTİ

Putin, "Türkiye ile ikili ilişkilerimiz özellikle de ekonomi alanında geliştiğini memnuniyetle izliyoruz. Uluslararası ilişkilerde ve küresel sorunlarla ilgili Türkiye ile yoğun bir işbirliğimiz söz konusudur. İkili ticaret hacmimiz 35 milyar dolar seviyesine ulaştı" dedi.

ERDOĞAN: TİCARETTE HEDEF 100 MİLYAR DOLARA YÜRÜMEK

Erdoğan da açıklamasında şunları kaydetti: "Gerek ikili ilişkiler, gerek bölgesel sorunlarla ilgili aramızda bir görüşme trafiği olacak. 13 tane anlaşma aramızda imzalanacak. Geleceği yönelik bir adımı atmış oluyoruz. Ticaret hacmimizde yüzde 15'lik artış söz konusu. Hedef ticarette 100 milyar dolara yürümek. Bir diğer önemli adım da, şu anda bölgedeki terör eylemlerine karşı attığımız adımlardır. Suriye'de attığımız adımlar, atacağımız adımlar önem arzediyor. Bugünkü üst düzey stratejik konsey toplantısı büyük önem arz ediyor."

İki liderin yapacağı görüşmenin ardından 8. Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı yapılacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER