'Erdoğan'la yeni parti hazırlığı yaptık fakat...'

AK Partili Metiner’in tartışma yaratan sözlerinin ardından AK Parti'den bir dönem milletvekili adayı olan Tuna Bekleviç’ten dikkat çeken açıklama geldi.

'Erdoğan'la yeni parti hazırlığı yaptık fakat...'

AK Parti eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, AKP’nin 18’inci kuruluş yıl dönümünde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.“AK Parti’de artık ömrünü tamamladı” ifadelerini kullanan Mehmet Metiner, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerekiyor. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var" dedi.

AK Partili Metiner’in tartışma yaratan sözlerinin ardından AK Parti'den bir dönem milletvekili adayı olan Tuna Bekleviç’ten dikkat çeken açıklama geldi.

Yeni parti le ilgili 2008 yılında Erdoğan’la defalarca kez bu konuyu konuştuklarını belirten Tuna Bekleviç Twitter hesabından şunları yazdı:

“HATTA O YAZ YENİ PARTİ KONUSUNDA HAZIRLIKLARIMIZI DA YAPTIK LAKİN…”

“2008 yılında @RTErdogan ile defalarca kez bu konuyu konuştuk; Nisan ayında Edirne’de yaz aylarında ise İstanbul’da birkaç kez buluştuk. Hatta o yaz yeni parti konusunda hazırlıklarımızı da yaptık. Lakin kapatma davası sonrasında bu fikirden vazgeçti!

O dönem ben yeni parti ile ilgilenirken arka planda Anayasa Mahkemesi’nde yaşananları bilmiyordum. Fakat o karanlık süreçlerin de zaman içerisinde aydınlanacağını düşünüyorum. Kapatma davası bir kırılmaydı. Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti.

Erdoğan kendisini o kadar tüketti ki; yeni Dünya ile ilgili söyleyecek tek bir sözü yok. Aklı başında kimse de zaten kendisini ciddiye almıyor. Türkiye’nin tarihsel birikimine dayalı bir kapasiteyi tüketmekle meşgul zalim bir pozisyon taşıyor.

Daha önce de ifade ettiğim gibi rejimin bu dramatik ‘tükenişini’ Türkiye için olumlu olarak değerlendiriyorum. Rejimin çaresizliği mazlumların zaferi olacaktır. Bunu sevinmeliyiz. Çünkü her bitiş başka bir başlangıçtır. Tazeliktir. Berekettir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER