Erdoğan, İzmir için neler söyledi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de bir CHP'li ile görüştüğü iddialarını yalanladı, "Bunu haber yapan gazeteci kayıp" dedi. İddia üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da tepki gösteren Erdoğan, "Ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, ispat etmezsen CHP'nin genel başkanlığı bu yalancıdan kurtulsun" dedi. Erdoğan İzmir'e 70 katrilyon yatırım yapıldığını söyledi.

Cansu Temir Aksu / Ben TV

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir programının ikinci durağı olan AK Parti İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde vatandaşlara seslendi.

Ziyaret öncesi il başkanlığı binası bahçesinde bekleyen kalabalığa seslenen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li bir isimle görüştüğü iddialarını kesin bir dille yalanladı.

"Güya ben Külliye'de bir CHP'li ile görüşmüşüm. Ben! Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler 'görüşme olmadı' dediler. Külliyen yalan" diyen Erdoğan, "Bunu haber yapan gazeteci kayıp" dedi.

Erdoğan, iddia üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirdi ve "Bay Kemal senin hayatın yalan. Eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, acaba sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? Ispat ettin ettin, etmezsen CHP'nin genel başkanlığı bu yalancıdan kurtulsun" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"İzmir'e büyükşehir vasıtasıyla getirmek istediğimiz hizmetler için oran yeterli olmadı. Bizim anlayışımızda seçmene küsme darılma vatandaşı suçlama gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Siyasette daime hesaba çekilmeden önce nefsinizi hesaba çekin anlamında bir hareketiz. Eksiklerimizi yanlışlarımızı telafi etmeye çalışıyoruz. Bugünlere sürekli kendimizi geliştirerek geldik. Biz aşkınan çalışan yorulmaz diyerek bu yolda yürüdük. Bizim gözümüzde tüm makam ve unvanlar geçicidir, fanidir. Bunlar milletin kendisine hizmet etmemiz için verdiği emanetlerdir. Ana muhalefet, CHP bunun farkında değildir.

"SEÇMENE KÜSLÜK OLMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmirlilere 31 Mart yerel seçimlerinde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Erdoğan; “Yaklaşık 8 ay sonra efelerin efesi, istikbalimizin tapusu İzmir’de bulunmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.” Diyerek sözlerine başlayan Erdoğan; “Bu vesile ile 31mart seçimlerinde partimize ve cumhur ittifakına oy veren gönül veren tüm kardeşlerime şükranlarıma sunuyorum. Gayretleriniz emekleriniz için tebrik ediyorum teşkilatımızı. Verdikleri destekle yaklaşık yüzde 39 luk oranı elde etmemizi sağladığınız teşekkür ederim. Seçmene küsme darılma vatandaşı suçlama gibi bir durum asla olamaz. Siyasete daima hesaba çekilmeden önce nefsinizi hesaba çekin anlayışına sahibiz. Eksiklerimizi, yanlışlarımızı telafi etmeye çalışıyoruz. Bugünlere sürekli kendimizi yenileyerek geliştirerek geldik. Herkes rehavete kapılsa bile bizim böyle bir lüksümüz yoktur. Biz, ‘aşkınan çalışan yorulmaz’ diyerek bu yolda yürüdük. Siyaseti ikbal kapısı değil, milletimize hizmet vesilesi olarak görüyoruz.” İfadelerini kullandı. 

"İZMİR’E 70 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK"

Son 17 yıldır İzmir’e yaptığımız yatırımlar AK Parti’nin memlekete yapmış odluğu yatırımlar en iyi örnektir. 70 kat trilyon yatırımı İzmir’e biz yaptık. CHP’nin buralarda bir yatırım izi var mı? Yapmadı yapamaz. Onlarda çalışalım eser üretelim gibi bir dert yok. "5 BUÇUK KATRİLYON YARDIM YAPTIK"

İzmir’e 3 yeni devlet üniversitesi kazandırdık, Yüksek Öğrenim Yurtları açtık, Bergama , Tire’de 8 adat yüksek öğretim yurdu daha açıyoruz. Göztepe ve Alsancak Stadyumlarının inşaasında sonlara doğru yaklaşıyoruz. Millet Bahçelerimizin proje çalışmaları devam ediyor. 5 buçuk kat trilyon tutarında ihtiyaç sahipleri ailelerimize yardım yaptık. Yatak kapasitesi 2060 olan Bayraklı Şehir Hastanemiz ile birlikte, diğer hastanelerimizin De inşaası sürüyor. Tınaztepe Şehir Hastanemizin de çalışmaları devam ediyor. CHP Genel Başkanı şehir hastanelerinden de rahatsız. İstiyorlar ki millet kendi dönemlerindeki gibi kuyruk olsun. İstiyorlar ki en basit tetkikler için insanlar günlerce beklesin. Ama biz onlara rağmen bu hastaneleri hizmete alacağız.. CHP ve tayfası istemese, sizleri batılı hastanelerin hizmet standartları ile buluşturacağız. Hastaneye adım attığınızda Allah bu devletten razı olsun diyeceksiniz. 

"O NE ÇİLEYDİ"

İstanbul-İzmir otoyolu, 8 saat süren yolculuğu 3 buçuk saate indirdik. Özgüvenle, güvenlik içinde gidiyorsunuz. Rabbim bizlere bugünleri gösterdi. O ne çileydi. Artık o günler tarih oldu. İzmir Manisa yolu üzerindeki Sabuncubeli tünelini, Konak tünelini tamamlayıp onları da hizmete soktuk.  İzmir’de toplam maliyeti 2 milyonu aşan 20 ı-ulaştırma projemizin de yapımı devam ediyor. Ülkemizi yüksek hızlı tren hatları ile tanıştırdık. Mevcut demiryolu hatlarımızı yenileyerek modernize ettik. 136 km lik Aliağa Selçuk arasında İZBANI devir alıp tamamladık. Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesine demir yolu yaptık.  İzmir Ankara hızlı tren çalışmalarımız da devam ediyor. İzmir Körfez Geçişi etüt projesini tamamladık. İmar planı çalışmalarımız da devam ediyor. 

"BÜYÜKŞEHİR'İN GÖREVİ BU AMA YAPMADI"

İzmir’e yetmeyen Adnan Menderes Havalimanı’nı yeniledik. İzmir’e 14 baraj daha yapıyoruz. İzmir’i suya biz kavuşturdu. Aslında büyükşehrin görevi bu ama yapmadı. İzmirli çiftçilerimize toplam 4,2 milyar tutarında tarımsal destek verdik. 69 kat trilyonluk yatırım teşviki ile destekleyerek ilave istihdam sağladık. 
Hedefimiz ülkemizde meslek lisesi organize sanayi bölgesi olmayan bölge bırakmamaktır. Böylece okuldan mezun olan öğrenci doğrudan iş başı yapabiliyor. İzmir’de de bu tür okullar faaliyet gösteriyor. Bay Kemal’e İzmir’e yolunun düştüğü bir gün gidip görmesini tavsiye ediyorum. 
779 bin abone bugün doğalgaz konforu yaşıyor. Bunlar son 17 senede İzmir’e kazandırdıklarımızı özetinin özetidir. Biz bundan sonra sizlere hizmetkar olamaya devam ediyoruz.

ÖZKOÇ'A O SÖZLER İÇİN SERT TEPKİ

Lafı geldiğinde hanım kardeşlerime saygı gösterdiklerini söylerler. Parlamentoda grup başkanvekilimiz Özlem kardeşimize ne yaptıklarını gördünüz. İfadeye bakın 'Ulan şu kadını susturun.' Bir bayana 'Ulan şu kadını susturun' gibi bir ifade kullanılabilir mi? Bunlar 'edepsiz ahlaksız' dedim. Bunlar bu parlamentoda 50 civarında hanım milletvekilinin bu duruşunu hazmedemiyorlar. Bunlara göre kadın hizmetkar olmalı. Bunlara göre kadın bahçıvan olmalı. Tarlada domates birber toplasın, böyle olmalı. Karşılarında hukukçu gördükleri zaman kuduruyorlar. Bir hukukçu olarak hazmedemiyorlar. Onlar istese de istemese de AK Parti'nin hanımları bunları aşa aşa iktidara yürüyorlar.

"SENİN ORALARDA NE İŞİN VAR?"

Suriye'de Barış Pınarı Harekatı ile bizim sınırlarımızı taciz eden teröristlere haddini bildirdik mi? O terör koridorunu yapamadılar. Bay Kemal ne dedi? Bizim Suriye'de ne işimiz var... Bay Kemal senin oralarda ne işin var? Bir gün de çık de ki, 'Bu PKK terör örgütüdür.' Demedi, diyemez. Aynısını geçmişte Tunceli ile ilgili olarak da yapamadı, yapamaz. Çünkü ürkektir, korkaktır, pısırıktır ve yalancıdır.

"PROVOKASYONLARA GÖZ YUMMAYACAĞIZ"

Milletin inancı ile kavgalı bir kesimin tekrar eski alışkanlıklarına döndüklerini görüyoruz. Kılık kıyafetinden dolayı kadınlarımıza yönelik sözlü veya fiili şiddete varan bu provokasyonlara asla göz yummayız, yummayacağız. Milletimizin arasına yeni nifak tohumları ekilmesine tahammülümüz yoktur. Bu tarz nefret suçlarıyla ilgili emniyet ve yargı kurumlarımız anında gereken adımları atmayı sürdürecek. Kimsenin 28 Şubat zihniyetini hortlatmasına izin vermeyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER