Erdoğan'dan FETÖ itirafı ve OHAL vaadi

Erdoğan, “FETÖ ile mücadele falan hepsi bir tarafa da. Bizim zamanımızda büyüdüğü şeyini reddetmem." dedi

Erdoğan'dan FETÖ itirafı ve OHAL vaadi

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında 24 Haziran seçimi başta olmak üzere birçok farklı konuda görüş beyan etti.

Erdoğan, kendi iktidarında ilan edilen ve 20 Temmuz 2016’dan beri yedi kez uzatılan olağanüstü halin kaldırılabileceğini de ifade etti: “Seçim sonrası OHAL'i masaya yatırıp onu kaldırma gibi bir durum söz konusu olabilir. Onun çalışmasını da yapmış olacağız.”

Erdoğan, Buket Aydın moderatörlüğündeki Seçim Özel adlı programda, Demirören Medya Grup Başkanı, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın soruları yanıtladı.

Konuşmasında CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi eleştiren Erdoğan, özetle şunları söyledi:

"DEMİRTAŞ'I ZİYARET EDİYOR"

“Sayın İnce'nin yeni yönetim sistemi diye bir derdi anlayışı var mı? Meydanlarda teröre yönelik bir şey duydunuz mu? Ben duymadım. Ben meydanlarda terörü anlatıyorum. O ise terörle kahramanca mücadele eden bir komutanın üzerine gidiyor. Aramızdaki fark bu.

“Biz kaç tane teröristi etkisiz hale getirdik onu anlatıyoruz. O ise, terörist başının desteği ile meydanlara gelen ve 7 Haziran seçimlerinde malum seçimlerin hemen arkasından 'dökülün meydana' diye Diyarbakır'daki Kürt kardeşlerimizi sokağa döken Selahattin Demirtaş'ı Edirne Cezaevi'nde gidip ziyaret ediyor.

“Bunları doğrusu bir proje olarak değerlendiriyorum. Bunlar bir proje örgüt. Ve bu proje örgüt ile bu dayanışmayı anlamak mümkün değil. Mesafeyi iyi koymak lazım. Bu milletin terörle bir mücadelesi var. Herkes konumunu iyi belirlemeli diye düşünüyorum.

“Sayın İnce kendi partisi içinde kaybetti, şimdi TRT ile bir mücadelenin içine girdi. TRT ile ilgili konuda, TRT'deki bu yayınlar keşke hiç olmasa. Orada da açıkça bunu söyleriz. Ama o TRT'ye değil Türkiye'ye talipmiş.”

"ŞU ANDAKİ OLAYDA BİLEKLERİNİZ BAĞLI"

“Bakan sayılarının ciddi manada azalması ve Cumhurbaşkanının çok daha seri ve ofansif bir yönetim sistemini getirmiş olacağız. Şu andaki olayda bilekleriniz bağlı.

“Yeni dönemde inşallah futbolda olduğu gibi, daha çok ofansif bir anlayışla ortak aklı devreye sokarak yanımızda ciddi bir ekip ve o ekiple beraber de süreyi hızla işleten bir yapıyla Türkiye'yi uçurmanın gayreti içerisindeyiz.

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı birleştireceğiz. Son hafta yeni yönetim sistemini açıklayacağız.”

"GEREKLİ CEZAYI ALACAKLARINA İNANIYORUM"

“Bizim arkadaşlarımızın hepsi dava açıyor. Muharrem İnce buradan nereye varır ben bilemem. Ama hırsızlık konusunda itham etmek, gerçekleri çarpıtmak bunların iliğine karar işlemiş. Her seferinde akıl almaz bir şekilde buna devam ediyorlar.

“Arkadaşlarımız davalarını açıyorlar. Yargı ne kadar verir onu bilemem ama 'hırsızlık' ithamının ben ciddi bir cezasının olduğunu biliyorum. Gerekli cezayı alacaklarına inanıyorum.”

"BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜĞÜ ŞEYİNİ REDDETMEM"

FETÖ ile mücadele falan hepsi bir tarafa da. Bizim zamanımızda büyüdüğü şeyini reddetmem. Doğrudur. Bizim zamanımızda bunların bu tür ihanet içerisinde olmalarını gerçekten şahsım da olmak üzere hiç düşünmedik. Meğerse bunlar büyük bir ihanet şebekesiymiş.

“Aldatıldık.  Bülent Ecevit, Erdal İnönü bunların en yakın dostuydu. Bunların yurt dışındaki okullarını Erdal İnönü'nün ziyaret ettiğini iyi bilirim. Ecevit'in aynı şekilde bilirim. Davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. Kimse kimseyi aldatmasın. Gelsinler konuşalım. Samimi değiller. Yanıldık bunlara çok inandık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER