Erdoğan'dan CHP'ye: Çıldırtmadılar, şaşırttılar

Adalet ve Kalkınma Partisi grup toplantısında konuşan Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce ile ilgili CHP'ye, "Seçilemeyeni seçtiler" dedi

Erdoğan'dan CHP'ye: Çıldırtmadılar, şaşırttılar

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Muharrem İnce'yi 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday göstermesini "Bir türlü seçilemeyen ismi, Cumhurbaşkanlığı için önerdiler" ifadesiyle eleştirdi.

Erdoğan, "Bizi çıldırtacaklarını söylediler. Çıldırtmasalar da şaşırttılar" dedi.

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında  açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Kimi partiler grup kararı veya imza toplamak suretiyle adaylarını cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiler. Anamuhalefet partisi hariç. Partisini yönetmek daha önemli olacak ki, ülkeyi yönetmek için başkasını gösterdi. Partisinin genel başkanlığına bir türlü seçilemeyen birini cumhurbaşkanı adayı gösterdiler. Zaten Kılıçdaroğlu'nun takdim şekli, hareketleri bu konuya bakışını ortaya koyuyor. Bizim bakış açımızda cumhurun en üst temsil edecek kişi olması gerekiyor. En üst makamda temsil edecek bir kişinin de buna uygun birisi olması gerekiyor. Bizim için bir sıkıntı var. Seçim kampanyasında CHP'nin başındaki zata mı öne sürdüğü garibana mı bakacağız?

KARİKATÜR TİP MİLLETİMİZİ EĞLENDİRMEYE UĞRAŞIYOR

CHP, ekonomiden birçok alana kadar vasıf sayılmıştı. Bu aday da bu vasıflarla ilişki kuran pek olmadı. Dün 15 milletvekilini ağlata ağlata başka bir partiye nöbete göndermişlerdi. Şimdi de seçmenlerine başka partilerin cumhurbaşkanı adayları için seçim kurullarında görev çıkartmışlar. Bunu da demokrasiyle açıklıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde siyaset mühendisliği hesapları için milletvekili ve seçmen pazarlamak demokrasinin kuralları içinde yoktur. Korkarım bu işin sonu CHP'nin toptan satışına kadar gider. Nasılsa CHP, seçim kampanyası boyunca bunların hesabını millete verecektir. Burada CHP'ye mi bakacağız, yoksa ortaya sürdüğü garibana mı bakacağız. Bir aslı var bir de kukla var. Hani Hacivat ile Karagöz oyunlarında sopayı tutan bir kuklacı vardır. Biz şimdi sopanın ucundaki ile mi yoksa kuklacı ile mi uğraşacağız. Bizi çıldırtacaklarını söylediler, haklarını verelim çıldırtmasalar da şaşırttılar. Bu karikatür tip milletimizi eğlendirmeye uğraşıyor. Geçtiğimiz 16 yıla ilişkin en büyük hayıflanmam; şöyle sıkletimize uygun bir ana muhalefet bulamayışımızdır.

MİLLET TAMAM DERSE ÇEKİLİRİZ

Önümüzde yeni bir dönem var, başarı çıtamızı hizmet ve siyasi kriterleri yukarı çıkardık. Dikkat ederseniz bizi bu kriterleri yükseltmeye kimse zorlamadı, biz çıtayı yukarı çıkardık. Biz hep değişim ve gelişmeden yana olduk. İcraatleri bu doğrultu da yaptık. Muhalefete bakınca şöyle bir manzara ortaya çıkıyor, birisi milletin evini, birisi devletin uçaklarını, biri yönetim sistemini göze kestirmiş. Biri Çankaya'da yatacakmış, birisi Külliye'yi gençlere verecekmiş. Bu nasıl cüce bir politika. Bunlar çok basit, poplist politikalar. Millet sizden neyi yıkacağınızın değil, neyi inşa edeceğinizi bekliyor. Bu zamana kadar dikili ağacınız yok, neyi dikeceksiniz onu söyleyin. Dertlere derman olacak, akılda kalacak bir projeniz var mı onu söyleyin. 16 yıldır iktidara gelmek için uğraşan muhalefetin daha büyük projelere ihtiyacı yok mu? Tek dertleri Erdoğan'ı yıkmak. Bizi başbakanlığa da, cumhurbaşkanlığına da milletimiz getirdi. Millet ne zaman tamam der ise, o zaman çekiliriz.

‘EY FRANSA'NIN AYDINLIK GEÇİNEN KARANLIK YÜZLERİ’

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Vakıf Haftası ile restorasyonu tamamlanan 250 eserin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan açıklamasında Fransa'daki Kuran-ı Kerim'le ilgili skandal bildiriye sert tepki göstererek "Ey Fransa'nın aydınlık geçinen karanlık yüzleri. Kuran-ı Kerim'le ilgili bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi? Siz Kuran-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını teklif ediyorsunuz. Bakın bizim anlayışımızda İncil'den Tevrat'tan bazı yerleri çıkarın diye bir anlayışımız yok.  Sizler iyice dağıttınız, Camilerimiz saldırmaksa camilere saldırıyorsunuz. Camileri kundaklamaksa camileri kundaklıyorsunuz. Ülkemizde bir kiliseye saldırmak, saldırmaya müsaade etmek böyle bir şeyi ne yaptık, ne yaptırttık. İşte aramızdaki fark bu.  Sizin DEAŞ'tan hiçbir farkınız yok. Bu tavır özellikle aziz dinimizi, sapkın ideolojilerine alet eden DEAŞ, FETO, Boko Haram gibi eli kanlı terör örgütlerine verilmiş en güzel cevaptır. Bol bol kullanın. Bizim tavrımız camileri ateşe verenlerin sırtını sıvazlayan Avrupalı siyasetçiler için de ders olmalıdır. Özellikle Sarkozy’ye." dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER