Erdoğan'dan bedelli açıklaması

Erdoğan kamuoyunda uzun süredir tartışılan bedelli askerlikle ilgili olarak, "Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı ile konuşup karar vereceğim" dedi

Erdoğan'dan bedelli açıklaması

AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçiş ücretinin yüksek olmasını eleştiren CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye "Parası olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan , Kartal'da düzenlediği mitingde AK Partililere seslendi.

Erdoğan, konuşmasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü 'nden geçiş ücretinin yüksek olmasını eleştiren CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 'ye şu ifadelerle cevap verdi:

" Yavuz Sultan Selim Köprüsü 'nün ne gereği var" diyorlar. Bunlar Demirel'in, Özal'ın yaptığı köprüye de aynısını söylediler. Ne diyor, "Onun şöyle ücreti var, bunun şöyle ücreti var". Yav kardeşim. Öyle veya böyle, sen işine gelen köprüden geç. O pahalı olandan geçme. Onu biz özel sektöre yaptırdık. Bu kaynakların çeşitlendirilmesidir. Parası olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü 'nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem sen onlardan geç."

YURTTAŞ GEÇMESE BİLE PARA ÖDÜYOR

Yap-İşlet-Devret modeliyle yaptırılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü inşa eden şirkete devlet 135 bin aracın geçmesini taahhüt etmişti. Bundan dolayı yurttaşlar köprüden geçmese dahi verdiği vergilerden devlet şirkete ödeme yapıyor.

MALTEPE'DE BELEDİYE'YE "TERÖRİST" DEDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İstanbul Maltepe mitinginde CHP'li belediyeyi hedef aldı. 

"CHP demek yolsuzluk demektir. İSKİ yolsuzluğunu hatırlayın. Şimdi aldığım bilgiye göre, Matepe Belediyesi'nde bir elemanı içerideymiş" diyen Erdoğan, "Nereden biliyor musunuz MLKP'den. Maltepe'yi teröristler yönetiyor" ifadelerini kullandı.

ATAŞEHİR MİTİNGİ

Erdoğan Kartal ve Maltepe mitinglerinin ardından Ataşehir'e geçti.

Erdoğan, Kandil Harekatı'na değindi, "Şimdi Kandil'deyiz, gerekirse yarın Sincar'dayız. Ülkemizi rahatsız eden kim olursa olsun. Dinlemeyiz vururuz. Siz bize dediniz ki 'Bizi rahatsız edeni gidin vurun' Mehmetçiğimiz niye var? Silahlı kuvvetlerimiz niye var? Polisimiz niye var? Bunun için var. Yapacağız, devam edeceğiz. Güvenli bir ülke huzur içinde bir ülke mutlu bir ülke bunun için bu adımları atıyoruz, atacağız. Herkes şunu anlayacak; Türkiye Cumhuriyeti'ne yanaşmak yok. Bunu görecekler." dedi.

Erdoğan kamuoyunda uzun süredir tartışılan bedelli askerlikle ilgili olarak, "Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı ile konuşup karar vereceğim" dedi

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER