'Dünyada 1 numarayız' diyen Erdoğan'dan İnce'ye: Ne haddine?

Isparta'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Büyümede 7.4 ile dünyada bir numarayız." dedi ve Muharrem İnce'yi eleştirdi: Diyor ki, "Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptı, 'ben de dördüncüyü yaptırırım.' Ya senin ne haddine?

'Dünyada 1 numarayız' diyen Erdoğan'dan İnce'ye: Ne haddine?

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Isparta'da düzenlediği mitingte konuşan Erdoğan, güme dair çarpıcı ifadeler kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

16 yıldır ülkemize hizmet ediyoruz. Gece-gündüz demeden Türkiye'nin kalkınması için gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar asla çalışmaktan yorulmadık. Her karış toprağı mübarek şehit kanlarıyla sulanmış bu ülkeye hizmet etmekten yüksünmedik. 16 yıl önce iktidara gelirken nasıl heyecanlıysak, bugün de ilk günkü gibi heyecanlıyız.

DÜNYADA 1 NUMARAYIZ

Afrin'de şu an itibariyle 4480 terörist etkisiz hale getirildi. Kuzey Irak'ta PKK'lı 419, yurt içinde 405 teröristi etkisiz hale getirdik.

Dünyada fakirlere elini uzatan ülke kim? ABD birinci gözüküyor ama gayrisafi yurtiçi hasılaya göre Türkiye birinci. Büyümede 7.4 ile dünyada bir numarayız.

Çıkmış birileri yok kurmuş, şuymuş, buymuş… Geçin o işleri. Kurla, bu manipülasyonlarla bizi vuramazsınız.

Biri 'Kanal İstanbul'u durduracağız', biri 'yatırımları durduracağız' diyor. Ekonomi bizim işimiz. Bunca yatırımları kaynakları çeşitlendirerek biz yaptık. 25 havalimanına 29 tane daha ilave ettik. Bunlara kalsa bunlar yapmazdı. Doğru dürüst bölünmüş yolumuz yoktu. Bunlarla duracak mıyız? Bunlar ne derse desin yatırımlara devam edeceğiz.

SENİN NE HADDİNE?

Diyor ki, "Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptı, 'ben de dördüncüyü yaptırırım.' Ya senin ne haddine? Ne haddine? Bir taraftan şunu yaptırmam, bunu yaptırmam diyeceksin. Öbür taraftan 'Ben de dördüncüyü yaptırırım' diyor. Milli bütçede para yok diyorsun. Biz her şeyin bütçedeki parayla yapılmayacağını bilen bir iktidarız. Dünyaya da bunun örneği olduk. Biz geldiğimizde G-20'de miydik ya? Şu anda Türkiye G-20'de.

24 HAZİRAN, BUNLARA HAD BİLDİRME GÜNÜ

Şimdi, genel başkanla aday zıtlaştılar. Bir girdin kaybettin, iki girdin kaybettin, üç girdin kaybettin, dört girdin kaybettin, beş girdin kaybettin. Görevlendirme yaparken 'Gel Muharrem gel' diyor. 24 Haziran bunlara hadlerini bildirme günü olacaktır.

Muhalefet cephesinde bambaşka yeller esiyor. Türkiye'nin yatırımlarıyla iftihar etmek yerine önemsiz göstermeye çalışıyor. Yapılanları yıkmaktan, engellemekten bahsediyorlar. Millete ufuk çizmek yerine, projeleri durdurmaktan bahsediyorlar. Tüm dünyada ses getiren projelere dil uzatıyorlar. Yıkmayı, durdurmayı siyaset yapmak zannediyorlar. Dünyanın hangi ülkesinde hızlı trene karşı çıkan muhalefet vardır? Türkiye'nin prestij projelerine kafayı takan muhalefete bu memleket emanet edilir mi?

FETÖ'yü iade etmemek için ipe un serenlere avukatlık edenlere Türkiye emanet edilir mi? Hedefi, vizyonu, iddiası olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER