DSP'li Karakülçe: Biz kimsenin kapısını çalmadık!

DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe, CHP kanadından partisine gelen "oyları bölüyorlar" eleştirilerine ateş püskürdü. Karakülçe, "Onlar 2000'li yıllarda bizim görev başındaki belediye başkanlarımızı transfer edip miras üstüne oturdular. Şimdi birkaç aday üstünden bize bunları söylüyorlar." dedi.

DSP'li Karakülçe: Biz kimsenin kapısını çalmadık!

Burak Cilasun / Ben TV

Demokratik Sol Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe, yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden gelen eleştirilere çarpıcı yanıtlar verdi.

"İzmir'de mevcut bir belediye başkanını partimize kabul etmedik"

Karakülçe, "Biz öncelikle siyasetin belli bir seviyeye gelmesini arzu eden insanlarız. Bu, ömrümüz yettiğince sürecek bir şey. Partimize geçen adaylar üzerinden bize eleştiri yöneltenleri görmek, 'önce kendinize bakın' dedirtiyor. CHP İzmir özelinde 17-18 başkanını değiştiriyor, hiçbirinin kapısını çalmışlığımız yok. Kendileri siyaset yapmak için parti arıyorlar ve kapısını çaldıkları ilk parti DSP. Gelen arkadaşlarımızın siyasete vereceklerine, kişiliklilerine bakıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ile sorunu olan isimlerle zaten işimiz yok bizim. Bakın İzmir'de mevcut bir belediye başkanı bizim partimize geçmek istedi ama biz kabul etmedik. Yine başka bir şehrin belediye başkanı gelmek istedi ama kapımızdan geçemez. Biz bölen olsak hepsini alırdık ama ilkemiz doğrultusunda hareket ediyoruz." dedi.

"Eğer bu dil devam ederse..."

Partisine haksız eleştiriler yapıldığını söyleyen Karakülçe, "Biz söylem Atatürkçülüğünü aşmış bir partiyiz. Partimizin iktidarda yaptıkları bellidir. Tabii burada sadece CHP yöneticileri değil, onunla birlikte akademisyenlerin de bu işe karıştığını görüyoruz. AKP'ye yöneltilemeyen sivri diller DSP'ye yöneliyor. DSP'yi yıpratma ifadeleri son derece alçakça ve seviyesizcedir. Eğer bu dil devam ederse, öyle sağda solda beyanat vermeden karşılıklı oturup konuşalım." dedi.

"CHP, mirasın üstüne oturdu"

Karakülçe, "Biz daha unutmadık 2000'li yıllarda seçilmiş kadrolarının CHP'ye transfer edilişini. Bildiğiniz mirasın üstüne oturdular. Kalkmışlar 2-3 aday geçmiş diye konuşuyorlar. Örneğin Kiraz'da Salim Bey on numara insan. Siz bu insanları siyasete entegre edemediyseniz, biz onları siyaset dışında bırakamayız. Bu dili devam ettirirlerse daha sert açıklamalarla karşılığını bulurlar. İstedikleri medya organında karşılıklı konuşmaya da hazırız." dedi.

"CHP, krediyi hunharca kullandı"

Karakülçe, sözlerini "CHP'nin, 2014'te de ileri geri konuştular. 5 yıl içinde bu böyle olmasın diye ne yaptınız? İttifaklar süreci yaşanırken DSP'den bir kere görüş almışlar mı? Biz kurumsal bir partiyiz ve ülkeyi yönetme arzumuz var. Bunu beraber yapmak istiyorlarsa, bunun yeri sağda solda konuşmak değil, diyaloğa geçmektir. Onun da ötesinde Türk halkının onları güçlü görüp AKP gelmesin diye verdikleri krediyi hunharca kullandılar. Bu konuda yetkisizlikleri ortaya çıkmıştır. Önümüzdeki dönem iktidarın da muhalefetin de istirahat dönemidir. Bizim tek hedefimiz siyasette kaliteyi yükseltmek. İktidarın domates, biber sattığı değil teknoloji ihraç ettiği bir Türkiye istiyoruz. HDP'ye barajı aştırdılar, İYİ Parti'ye vekil verdiler, DSP'yi ise yıpratmaya çalışıyorlar. Bu kabul edilemez." diyerek tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Ergamalıoğlu
Emre Ergamalıoğlu - 2 yıl Önce

Ülke siyasetiyle ilgili yorum yapması gereken en son partinin chp olduğunu artık toplum da idrak etmiştir; sıkıntılarına dışarıda değil, kendi içinde aramalı chp..

SIRADAKİ HABER