DSP Güzelbahçe Adayı Pülten'den iddialı projeler

DSP Adayı Pülten, Güzelbahçe için projelerini açıkladı. Pülten vatandaşların ulaşımdan yaşam standartlarına kadar birçok sorununu çözmek için aday olduğunu söyledi.

DSP Güzelbahçe Adayı Pülten'den iddialı projeler

Demokratik Sol Parti Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Kemal Cem Pülten, ilçede göreve gelmesi durumunda gerçekleştireceği projelerini açıkladı.

18 yıldır DSP kadrolarında yer alan ve İzmir'in efsaneleşmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina ile de çalışan Pülten, kentsel dönüşüme yönelik geçmişte yaptığı çalışmalarla da belediyecilikte iddialı.

Ring şeklinde otobüs seferleriyle Yelki, Maltepe, Siteler, Yalı ve Atatürk mahalleleri arasındaki ulaşımı kolaylaştıracağını söyleyen Pülten, Güzelbahçe'de minibüs ücretleri için de Minibüsçüler Odası ile masaya oturmak istiyor. Atatürk Mahallesi'ndeki imar ve yol sorunlarına da el atacağını vadeden Pülten, kadın girişimciler için mahalleye bir de kadınlar pazarı sözü verdi.

İşte Pülten'in Güzelbahçe için kendi kaleminden vaatleri:

"Maltepe mahallesi Askeri Okulun deniz kıyısından başlamak üzere Yalı mah. çarşı merkezine, vatandaşın ulaşımını sağlayacak ücretsiz AKÜLÜ araç sistemi devreye sokulacaktır.

Yaz aylarında, İz Deniz Vapur iskelesi ile Yassıca ada arasında sağlanacak deniz ulaşımıyla,  hafta sonları Güzelbahçeli vatandaşların bu olanaktan faydalanmaları sağlanacaktır..

Güzelbahçedeki ÖZEL Okullarda, ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelerin cocuklarınınücretsiz eğitim görmeleri konusunda bir kontenjan yaratılıp, eğitimde fırsat eşitliğine destek verilecektir..

 Kahramanderede Güzelbahçe Belediyesine ait 2 adet sosyal tesis alanı,birinci 3622 m2,  ikinci 2485 m2 lik alanların üçkat imarlı olup, çeşitlendirilmiş sosyal icerikli çok amaçlı, Güzelbahçe vatandaşlarının vereceği bir karar doğrultusunda tesislerin kazandırılması yapılacaktır..

Siteler mahallesindeki 14.552 m2 lik sağlık tesis alanında 36.305 m2 inşaat alanı yapılabilir, buraya tam teşekküllü bir HASTAHANENİN YAPILMASI konusunda yine bıkmadan usanmadan mücadele edilecektir..

Mithat Paşa Caddesinin yükünü % 80 azaltacak ,  % 90 -95 i kamu eline geçmişolan 24.5 metrelik 75. YIL CUMHURİYET BULVARININ  açılması konusunda her türlü girişim yapılıp en kısa zamanda hizmet vermesi sağlanacaktır.

Yalı kahvelerden Güzelbahçe Atatürk, Yaka ve Çelebi mahallelerine dönüş ışıklı kavşağı yetersizliği ve trafik sıkışıklığının giderilmesi amaçlı trafiğin yoğun olduğu saatlarda TEK YÖN UYGULAMASI hizmete sokulup vatandaşlarımızın daha rahat bir ulaşımı sağlanması düşünülmüştür.  ( Yalı ışıklarından, aşağıdan yukarıya doğru, Kültür merkezine kadar TEK YÖN gidiş, Kültür merkezinden sağa doğru Alibey deresi köprüsü üzerinden 93 ve 85 sokak üzerinden, Tarık Sarı cad.sini takiben, 83 ve 154 sokağın devamı ile Shell benzin istasyonundan Mithat Paşa caddesine  tek yön çıkış uygulaması) bu konunun  adilliği bakımından vatandaşın talebine sunulupküçük bir referandumla karar verilecektir..

 Barışın  ve huzur içinde yaşamanın temeli olan beraber karar verme, ilkesi işletilecek ve katılımı sağlanmış demokratik karar verme etiği,  Meclisin karar vermesini AŞARSA halka gidilmesi "REFERANDUM " ile sonuçlandırma  ilkesi kesin uygulanacaktır..

Yaka mahallesi 100.000 lik planda Üniversite alanı olarak ilan edilen BÖLGEYİ, parça parça planlama yerine,TÜMÜNÜ İzmir Büyükşehir Belediyesi,  ile beraber planlayarak, plan bütünlüğünü sağlamak ve buna göre uygulamaların ADİL BİR ŞEKİLDE yapılması sağlanacaktır..

Sahil kesiminde Maltepe , Yalı, ve Siteler mahallelerinde vatandaşın FAYDALANACAĞI oturup çay içebileceği, Belediyece kontrol altına alınmış ÇAY BAHÇELERİ KESİNLİKLE hizmete sokulacaktır..

Tarımsal üretim kooperatifleri desteklenip kurulacak pazarlarda doğal ve ev el ürünlerinin ek gelir getirmesi sağlanacaktır.

Sokak hayvanlarının bu güne kadar çözüme ulaşmamış hali tekrar gündeme alınarak, hayvan severlerle beraber çalışıp, KESİN BİR SONUCA ULAŞILMASI SAĞLANACAKTIR..

Vatandaşlarımızın bahçelerinden çıkan atıklarının toplanması konusu belli bir program uygulanarak haftanın en az üç gününde toplanıp, çevrede görüntü kirliliğine son verilecektir.  Ayrıca, Yalı mahallesi Mithat Paşa Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerinin tek tip tanıtım materyali kullanılması organize edilerek, GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE son verilecektir.

GÜRÜLTÜ kirliliği ile etkin bir mücadele verilip kafeterya, açıkhava düğün salonlarının ses yayın araçlarının desibel ile ölçümüyle, son verme saatlari kontrol altına alınacaktır.

 Belediyenin,  gündüz saatlerinde ve/veya hizmet dışı zamanlarda Belediye Düğün Salonu LOKAL OLARAK KULLANIMA açılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesince yapımı tekrar planlanan Maltepe Askeri okulu ile Yalı mahallesi vapur iskelesi arasındaki alanın kıyı şeridinde, en az 4 adet plajın yapılması sağlanacak olup, bu plajların kuzey rüzgarı ile oluşan dalgaların kırılmasına karşı denize dik oluşturulacak PLASTİK SÖKÜLÜR TAKILIR  İSKELE sistemleri ile dalgaların hızı kesilip plajlar daha kullanılır hale getirilecektir.

SİTELER Mahallesi 2. balıkçı barınağı batısında bulunan plajda, MAVİ BAYRAK alınıp bayrak kalitesinde plajın oluşması sağlanacaktır. MAVİ BAYRAK GÜZELBAHÇEMİZİN markasına değer katacaktır..

Bu plajda oluşturulacak portatif bir sistemi 2. balıkçı barınağı ile bütünleştirip, Yelken kulübü kurarak içinde çeşitli denizsporlarını barındıran bir oluşumu (yelken ve çeşitlerini, açık deniz yüzme, dalış, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, su kayağı, kano, kürek sörfü, jetski, dragon  gibi spor aktivitelerinin yapılacağı DENİZ SPORLARIMERKEZİ oluşturulacaktır.

 Küçükkaya, Payamlı mahallelerinde Doğal olarak oluşmuş vadiler kanyonlar seyir terasları, tepeler, yürüyüş parkurları, dağ bisiklet parkurlarıni içinde barındıran bu doğa harikası, neredeyse masrafsız olarak bölgeyi KIRSAL ve DOĞA TURİZMİ ve SPORLARI merkezi haline dönüştürülüp,burada çeşitli yürüyüş parkurları, oryantiring, dağ bisikleti,  bisiklet mukavemet, izcilik ve kamp alanları, fotoğrafçılık, maki bitki ortüsü florası ,hayvan faunası, aile işletmesi, pansiyonculuk, geleneksel kafe, küçük restoranlar ile bütünleştirip etkinliklerde oluşturulacak kadın pazarları ile renklendirip, her hafta yapılacak bir etkinliğe ev sahipliği olanağı sağlanıp belediyece ÖNCÜLÜK yapılacaktır.

Çamlıda Süt ve süt ürünleri, doğal ev ve el ürünlrinin Seferihisar caddesinde açılacak bir satış ofisiyle desteklenip Çamlı'lı kadınlarımızın ek gelir elde etmeleri sağlanacaktır.

Çamlı Yamaç paraşütü eğitim alanının tekrar işler hale getirilmesi sağlanacak ve burada T.H.K ile ortak proje üretilecektir.

Yelki'mizde her hafta kurulan YÖRESEL PAZAR belediyemizce desteklenip burada her hafta bir etkinliği yapılması sağlanacak.

Yelkimiz, Merkezi Hükümet kararıylabelediyeliğine, beldeliğine son verilip Mahalle haline dönüştürülmesi, Güzelbahçeye bağlanması, oradaki vatandaşlarımızın AİDİYET duygularının zedelenmesi, tüm Ülkede aynı durumla karşı karşıya kalan vatandaşlar gibi gönüllerinde tamiri mümkün olmayan birleke biraktığı süphesizdir. Bu durumun kişiler üzerinde braktığı travma da bilinmektedir...Hiç olmazsa Yelki vatandaşlarımızın yaralarına küçükte olsa bir merhem olma amaçlı Yelki ismine saygıyı ve haklarının tam karşılığı olmasa bile BU YÖREMİZE, YELKİ BÖLGESİYERLEŞİM ALANI ismiyle anılması sağlanması ÇALIŞMALARININ ÖNDERİ OLACAĞIZ..

 Yelki'de yapılması düşünülen Kocadağ bölgesi 600 dönümlük Yelki rekreasyon alanı sit kurulunun engeli dolayısıyla ..............sit kurulu 200 dönümlük yere izin vermiş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, burada DAĞ BİSİKLETİ PARKURU VE BİKLET SPORLARI aktivite alanları planlaması yapılmış şu anda beklemektedir ,bu planın TAKİPCİSİ OLCAĞIZ..

Yelki'de Bayrak tepesi ve Mustafa Kemal Paşa  mahallesinin sırtlarında bulunan 400 dönümlük hazine arazileri GECEKONDULAŞMAYI önleme amaçlı 2006 yılında 49 + 49 yıllığına YELKİ BELEDİYESİNE  tahsisi yapılmış olupİzmir Büyükşehir Belediyesince,  ağaçlandırmayapılmış ve etrafı çit ile çevrilmiştir.  Bu alan YELKİ YÖRESEL PAZAR İLE BÜTÜNLEŞTİRİLİP, buradada Kırsal ve doğa sporları merkezi haline dönüştürülüp,çekim merkezi olması ve pazara katılımın arttırılması amaçlanacatır.

YELKİ Çok amaçlı spor salonunda, spor yapılması adil bir planlamayla, her kesimin istifade edilmesi sağlanacaktır.

YELKİ'ye hizmetlerin ADİL VE EŞİT HİZMET ilkesi ile yapılması sağlanacaktır.

Güzelbahçe'de güneş enerjisini kullanmak isteyen vatandaşlarımıza teşvik amaçlı E.P.D.K ile her türlü girişimlerin yapılmasısağlanacak olup belediyede enerjiyi kullanmak isteyenlere her türlü kolaylığı sağlayacak olup bu konuda öncülük yapacaktır. 

Kent konseyi belediyenin arka bahçesi olmaktan kurtarılacaktır.Eşit temsiliyet önceliğimizdir.

Merkezi Strasbourg'da bulunan Avrupa konseyinden Güzelbahçe'ye 12 yıldızlı kent ödülü alınması için proje hazırlayıp bu ödülü İlçemize kazandıracağız.

Belediyede mobil bir uygulama sistemi oluşturularak ( Küçük bir e-devlet) vatandaşın Belediyeye gelmeden hizmet alması sağlanacaktır.(Örnek Bursa Nilüfer belediyesi )

DSP Yerel yönetimler anlayışında,Belediye personelinin tamamının, vatandaşına hizmetin götürülmesinde yüklendiği iş konusu her ne olursa olsun, ayırt edilmeden,kayırılmadan,farklı muamele uygulanmasına KESİN müsade ETMEZ, eşit mesafede davranılacağı İLKESEL DURUŞUDUR, , seçilmiş Başkan ve Meclis üyeleri dahil olmak üzere Belediye personelinden ""ÖZEL İSTEK ve MUAMELENİN YAPILMASINI TALEP EDEMEZ" anlayışını, yönetişim temel ilkesi olarak kabul eder,seçilmiş kadroların sade vatandaştan hiçbir farkının olmadığı bilincindedir..Personelin verimli çalışabilmesi için ,huzurlu kaygısız,endişesiz,güleryüzlü sıcak ortamlı bir iş barışının sağlanması olmazsa olmazıdır..Eğer Güzelbahçemizde markalaşma konusu en önde gelen ilk ise,bu markalaşmanın TEMELİ, Belediye personelinin,hizmet verirken davranış biçimi, ruh hali iş kapasitesi ,ENDİŞELERDEN ,TEHDİTLERDEN arınmış olmasıyla doğru orantılıdır.

KANALİZASYON KOKUSU ;Yalı mahallesi Mithatpaşa caddesi, bilhassa 60.Yıl Anadolu lisesi 312 sokaktan başlamak üzere,Yemişçi sitesi girişi 140 sokak girişine kadar olan bölümünde (1900 metrelik bölümde) Arıtma tesisine (2002 yılında faaliyete geçen) giden her türlü evsel atıkları taşıyan kanallar,(tüm güzelbahçe kanalları) ANA ARTERİ OLAN, YALI MAHALLESİ MİTHATPAŞA CADDESİ altındaki toplayıcı büyük ölçekli kanalla buluşmaktadır. bu ana kanal 2002 yılından bu yana geçen 17 yılda,Mithatpaşa caddesi altındaki ana kanal ÇAMUR,MİL,MOLOZ,ATIKLARLA dolmuş durumdadır, daha doğrusu bu kanalın ölçüsü 150 lik ise dolan atıklar nedeni ile 35 lik,30luk belkide 25 lik bir kanala dönüşmüştür..AKIŞKANLIK ÖZELLİĞİ BİTMİŞ DURUMDADIR. Bilhassa Yaz aylarında akışkanllığın olmaması nedeniyle KANALİZASYON KOKUSU,insanın normal yaşam çizgisini bozmuş, neredeyse nefes alamaz duruma düşülen günler olmuş, yaşam kalıtesi yok edilmiştir. Günübirlik göstermelik geçici temizleme çalışmaları bir sonuç getirmeyen bu ana kanalın KÖKÜNDEN BİR ÇÖZÜME KAVUŞMASI, konunun Güzelbahçe Belediyesinin YETKİ ALANINDA değildir YALKLAŞIMINI Kabul etmeden, BİZZAT GÖREVİ ÜSTLENİP,GEREĞİNİ HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN, sorunun çözümü YERİNE GETİRİLECEKTİR.

Yelki bölgesi yerleşim bölgesi  Belediye hizmetlerinin "EŞİT" götürülmesi, vatandaşımızın kendisini ÜVEY evlat duygusunu ortadan kaldırmak amaçlı olarak, yerel hizmetlerin ayağa, HIZLI, KONTROLLU, SONUCU ALINMIŞ, BELEDİYE İLE OLAN KAMUSAL İHTİYAÇLARIN,TALEPLERİNİN YERİNDE ÇÖZÜMÜ GÖTÜRME ANACLI, Yelki de devamlı hizmet verecek, kadroları oluşturulmuş, belediye ile her türlü teknik alt yapılı ilşetişimi sağlanmış, içinde sadece YELKİ YERLEŞİM BÖLGESİ için faaliyet gösterecek, Zabıta, Temizlik, Fenişleri, Halkla İlişkiler, tahsilat, v.s müdürlüklerin, personellerinin olacağı, hizmet ekipmanı olan makina parkı araç gereçle desteklenmiş. "Güzelbahçe Belediyesi Yelki Yerleşim Bölgesi Şube Şefliği"nin oluşturulması İVEDİLİKLE Faaliyete geçirilecektir.

Yalı mahallesi Yemişçi sitesi girişi 140 sokaktan başlayıp,1.balıkçı barınağı Migros 262 sokağın girişi MİTHATPAŞA cadsesinin 1300 metrelik kısmı,MEVCUD DURUMUYLA Güzelbahçemize HİÇ YAKIŞMADIĞI ortadadır,büyük bir keşmekeşlik, kontrolsuz bir kullanım alanı halindedir, GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ,cadde üzerinde sağlı sollu araçların park sorunu bu keşmekeşliği dizginlenemez hale getirmiştir,bu sorunun planlaması yapılmış olup siz Güzelbahçeli hemşehrilerimize YAKIŞACAK BİR KONUMA getirilecektir."

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim Yaşar Gürsoy
Nedim Yaşar Gürsoy - 5 gün Önce

Başkanım tebrik ediyorum.Kutluyorum.

salim dizi
salim dizi - 4 gün Önce

Bunların yapılması Güzelbahçe'ye bir canlılık ve düzen getirir.

banner47