DSP Genel Başkan Yardımcısı Karakülçe'den sitem dolu Ecevit anması...

DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, vefatının 12. yılında Bülent Ecevit'i andı. Karakülçe ayrıca CHP'li belediyelerin de vefasız davrandığını söyleyerek tepki gösterdi.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Karakülçe'den sitem dolu Ecevit anması...

Burak Cilasun / Ben TV

Türk siyasetinin en önemli liderlerinden Bülent Ecevit'in vefatının üzerinden 12 yıl geçti.

"Karaoğlan" lakabıyla özellikle 70'li yıllarda sol siyasete tarihinin en yüksek oy oranını yakalatmayı başaran Bülent Ecevit'in vefat yıl dönümü nedeniyle Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, Ben TV aracılığıyla bir mesaj paylaştı.

Karakülçe şunları söyledi:

"Bülent Ecevit her şeyden önce tarihi bir kimliktir. Bize vermiş olduğu demokrasi öğretileri çerçevesinde; hukuk, adalet, laiklik, demokratik kimliği, inançlara saygısı, dürüstlüğü, nezaketi, cesur ve dik duruşu, demokratik solun kuramcısı, DSP gibi bir partinin iktidara gelebileceğini gösteren büyük bir liderdi. Cumhurbaşkanlığı gibi bir makama geçebilme şansı varken, demokrasi adına kendini değil, bir hukukçu olan Ahmet Necdet Sezer'i o makama aday göstermesi ancak tarihe geçecek bir kimliğin alabileceği bir karardı." dedi.

Ecevit'in dış siyasetteki duruşuna vurgu yapan Karakülçe, "Bugün biliyorsunuz ülkemizde bir Suudi Arabistan ve Kaşıkçı olayı var. Ülkemizde işlenmiş, faili belli fakat yaptırımı olmayan bir cinayet bu. Diğer taraftarysa ülkemizde afyon yetiştirilmesine karışmaya çalışan bir Amerika Birleşik Devletleri'ne 'Kararı biz veririz' diyen bir Ecevit vardı." ifadelerini kullandı. 

VEFASIZLIĞA TEPKİ GÖSTEDİ

Danıştay İkinci Daire Başkanı Mustafa Yücel Özbilgin'in silahlı saldırıda yaşamını yitirmesinin ardından, Ecevit'in tüm sağlık problemlerine ve çevresindekilerin uyarılarına rağmen dik durmak ve demokrasiyi savunmak adına cenaze törenine katıldığının altını çizen Karakülçe, İzmir'deyse vefat yıl dönümünde vefasızlık olduğunu dile getirerek tepki gösterdi.

Karakülçe sitem ve tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

"İzmir'de Büyükşehir dışında 22 CHP'li belediye var. Benim bildiğim herhangi birinin Ecevit'i anmak adına düzenlediği bir program yok. Eğer olan varsa da ondan özür dilemeye hazırım. Hem Ecevit'in öğretisini anladığını söyleyeceksin, hem de anmayı bile çok göreceksin. Çok büyük vefasızlık var. Ecevit koltuk kavgasından ziyade memleketin derdinde olmayı öğretmiş bir insan ama maalesef İzmir'deki arkadaşlarımız sadece belediye başkanı olabilme derdindeler. Tüm bunlara rağmen bizler Ecevit'in anısını da, öğretisini de anlatmaya devam edeceğiz. Rahmet ve minnetle anıyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim Yasar  Gurspy
Nedim Yasar Gurspy - 3 ay Önce

Ecevit ulus
L bir kahramandir bbbnna

SIRADAKİ HABER