Doğan: Çeşme'de turizm 12 ay olmalı!

Çeşme'de turizmcilerle ve esnafla bir araya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan, "Turizm İzmir'in en öncelikli meselesidir" dedi

Doğan: Çeşme'de turizm 12 ay olmalı!

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan, turizminin marka ilçesi Çeşme'de esnaf ve turizmcilerle biraraya geldi. Sezon öncesi karşılaşılan sorunları görüştü. Mevcut yerel yönetimin girişimcilerin, yatırımcıların önüne barikat kurduğunu, bunu mutlaka aşacaklarını söyledi.

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike, Kadın Kolları Başkanı Pınar Ayyıldız Özen, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Namık Kemal Aydoğdu ve kalabalık partili bir grupla birlikte Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü'yü ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan'a burada esnafın sorunlarını içeren bir dosya sunuldu. Çeşme'de kurulması istenilen küçük sanayi sitesiyle ilgili proje görüşüldü. Çeşme Turizm Derneğinden yöneticiler sorunlarını dinleyen Doğan, ilçenin en büyük otellerinden birinin yöneticilerinden de olan Yakup Demir'in hazırladığı sunumu izledi.

BEN ESNAFIN HEM ADAYI HEM TEMSİLCİSİYİM

Halen aktif biçimde, kentin ticaret merkezi Çankaya'da esnaflık yaptığını, vergi mükellefi olduğunu, ayrıca vergi rekortmeni olmaktan ayrı bir gurur duyduğunu belirten Ak Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan, şunları söyledi "kendimi esnafın milletvekili adayı, aynı zamanda ticaret erbabının temsilcisi olarak kabul ediyorum. Halen aktif biçimde esnaflık yapıyorum. Boşuna 'İzmir'i bana sorun' demiyorum. Bu kentin bütün sorunlarına, önceliklerine, hedeflerine, projelerine yıllarca kafa yordum. Tartıştım, konuştum, sorunlarının çözümüne katkı koydum. Şimdi aynı heyecan ve duygularla sizin temsilciniz olarak milletvekili adayı oldum" dedi.

HEDEF ; 12 AY TURİZM OLMALI

İzmir ve Çeşme genelinde turizmin sadece yaz sezonuna sıkıştırılarak kentin doğal ve kültürel zenginliklerinin değerlendirilemediğini aktaran Doğan, ''Sadece yaz sezonuna sıkıştırılan bir turizm anlayışı kent ekonomisine büyük bir darbe vurmakta. Esnaf 12 y boyunca kira öderken sadece 3 ay iş yapabilmekte ve bu da esnafımız açısından sürdürülebilir olmaktan çıkmakta. Yazın çalışan, kışın yatan esnaf her yıl sabırsızlıkla sezonun açılmasını beklerken elindeki sermayesini de tüketmekte. Bu da bölgenin tüm dinamiklerini olumsuz etkilemekte. Oysa 12 ay boyunca yaşayan bir Çeşme hedefi kentin ve yarımadanın dinamiklerini tanıyan aktörler tarafından hiç de zor'' değil diye konuştu.

EKREM PAKDEMİRLİ HAVAALANI

Başbakan Binali Yıldırım'ın geçtiğimiz hafta adını açıkladığı Alaçatı'da yapılacak Ekrem Pakdemirli Havaalanı'nın bölgenin kaderini değiştireceğine de dikkat çeken Doğan, ''İzmir Türkiye'nin nasıl gözbebeğiyse Çeşme'de İzmir'in inci tanesi. İnşallah 'Yaparsa yine Ak Parti' sloganıyla yola çıktığımız 2023 yolunda Çeşme'ye Ekrem Pakdemirli Havaalanı'nı kazandıracağız. Çeşme'yi yalnız ülkemizin diğer kentleriyle değil, tüm dünyayla birleştirecek ve entegre edeceğiz. Esnafımızın 12 ay boyunca yüzünü güldürecek ve kent ekonomisine daha fazla katkı sunmalarını sağlayacağız'' dedi

MEVCUT YEREL YÖNETİM TURİZİMCİNİN ÖNÜNDE BARİKAT KURUMUŞ

"Çeşme Türkiye'nin en pahalı suyunu tüketiyor, emlak vergileri çok yüksek, termal su kaynaklarından alınan gelir payı turizm işletmecilerinin heyecanın öldürüyor" diyen Doğan " altyapı en ufak bir yağışta çöküyor. Esnafımız, turizmcilerimiz yerel yönetimin onlarca engeliyle mücadele ediyor, çoğu zamanda kurulan onca barikatı aşamıyor, bu engelleri kesinlikle aşmak zorundayız" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER