DİSK'ten '35 saatlik çalışma' kampanyası!

CHP İzmir milletvekili adayları DİSK Ege Bölge Temsilcisi Sarı’yı ziyaret etti. Sarı, “Çalışma saatleriyle ilgili çalışmamız var. İzmir’in de plakasına yakışır şekilde haftalık çalışma saatinin 35 olması için kampanya başlatıyoruz.  CHP’li vekillerimizden kampanyaya destek vermesini istiyoruz” dedi

DİSK'ten '35 saatlik çalışma' kampanyası!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir milletvekili adayları, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’yı ziyaret etti.

Buluşmada, Parti Meclisi (PM) Üyesi ve aday Sevda Erdan Kılıç, İzmir Milletvekili Murat Bakan, adaylar Kani Beko, Kazım Umdular,  Onur Kadir Eryüce, Ezgi Deniz Urunga, CHP İl yöneticileri ve sendika temsilcileri yer aldı. Ziyarette adaylar birbirinden önemli mesajlar verdi.  DİSK Ege Bölge Temsilcisi Sarı ise işçilerin haftalık çalışma saatleriyle bir kampanya başlattıklarını ilan etti.

TÜRKİYE’DE TARİH YAZILIYOR, BİZ BUNU KÖYLERDE GÖRÜYORUZ

İzmir Milletvekili Murat Bakan, “3 yıldır milletvekiliyim. 88 kanun teklifi 600 soru önergesi verdim. Taşeron sorununu ilk defa Memiş kardeşimle birlikte dile getirdik, birlikte mücadele ettik. Bu çalışmayı İzmir’de ilk biz başlattık. Daha sonra parlamentoda sürdürdük.  3 yıl içinde 3’üncü genel seçimimiz. Bir de darbe girişimi yaşadık. Referandumda yaptığımız çalışmadan dolayı bizi Almanya’da ayakta alkışladılar. ‘Yoldaş Murat Hoş geldiniz’ dediler.  O sadece CHP’nin çalışması değil. Türkiye’de sol değerleri yüreğinde taşıyan herkesin mücadelesiydi. Türkiye’de hepimiz, demokrasi, adalet istiyoruz. Bu şekilde bir araya geldik. Millet İttifakı oldu. Türkiye’de tekrar tarih yazılıyor. Biz bunu köylerde, sokaklarda görüyoruz” dedi.

LASTİKÇİ KANİ BEKO’YUM!

DİSK eski Genel Başkanı ve CHP adayı Kani Beko, “Siyasi platformda ben onlar kadar şanslı değilim. Benim alanım sendikal hareketler, hak ve özgürlükler. Yıllardan beri yürüyüşlerde, miting çadırlarında, ezilenlerin mücadelesini sizlerle verdik. Lastikçi Kani Beko’yum. Beni bu siyasete iten nedenlerin başında gelen konulardan biri OHAL ilan edildiği günden bu yana, bu memlekette gerçekten kötü şeyler yaşanmaya başlamasıydı.  Memleket felaketin eşiğinde. Bugüne kadar bana görev veren, beni destekleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu alan farklı bir alan. Bilemiyorum, ne kadar başaracağım, başaramayacağım. 43 yılım geçti yürüyüşlerde, cezaevlerinde. Bu sefer siyaseti denemek istedim. Siz toplumun neresinde görev yaparsanız yapın iyi bir öğrenci olmak lazım. Ben şimdi CHP’de bu gördüğünüz yeteneklerin öğrencisi olup ilerleyen süreçte iyi bir öğretmen olacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

BİZE EL VERİN, BU KAOSTAN KURTULALIM

Sevda Erdan Kılıç, “Hep emekten, alın terinden yana olduk. Bundan sonra da böyle olacak. Ben tüm işçi kardeşlerimizi, işçi çocuğu olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM)temsil edeceğim. Sizlerin temsilcisi, destekçisi olacağım. Birçok şey yasalarla yapılıyor. OHAL kalktığında CHP iktidarında çıkaracağımız yasalarla insan onuruna yaraşır bir düzen kuracağız. Bize el verin, bu kaostan hep birlikte kurtulalım” açıklamasında bulundu.

YASALARI SOKAKTAKİLER YAPTIĞINDA DÜNYA KURTULACAK

Kazım Umdular, “Haramilerin saltanatını yıkacağız. Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı yapacağız. CHP’yi iktidar yapacağız. Mücadelemiz bu. Sokakta ciddi karşılık alıyoruz. Net bir heyecan var. Kendini gizleyen kişiler var. Bunu görüyoruz. DİSK, KESK TMMOB yani halktan yana mücadele edenlerin mücadelesi şudur; ne zaman ki sokaktakiler yasaları yapacak, o zaman dünya kurtulacak. Desteklerinizi esirgemeyin. Bu sefer CHP’yi tek başına iktidar yapma günü gelmiştir” dedi.

HAZİRAN’DA YARIM KALAN İŞİ TAMAMLAYACAĞIZ, CHP’Yİ İKTİDAR YAPACAĞIZ

Ezgi Deniz Urunga,  “Bir Haziran vardı, o Haziran’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız. Bu karanlık günlerden beraber kurtulacağız” derken, Onur Kadir Eryüce ise, “Sokakta dolaşıyoruz. Daha önce hiç hissetmediğimiz bir rüzgar hissediyoruz. İnanıyoruz ki Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı, CHP’yi de iktidar yapacağız” açıklamasında bulundu.

DİSK’TEN HAFTALIK 35 SAAT KAMPANYASI!

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, sendika olarak hazırladıkları rapordan bilgi verdi ve “Özellikle Türkiye çalışma saatlerinin çokluğundan bahsediyoruz. Biz bugün İzmir’den DİSK’e şubelerimizle birlikte İzmir’in de plakasına yakışır şekilde 35 saat çalışma sistemine dönüştürmek için kampanya başlatıyoruz. CHP’li emekten yana olan milletvekillerinden de bu kampanyaya destek vermesini istiyoruz. 16 yıllık AKP iktidarında Soma, Ermenek gibi facialar oldu. Grev yasaklamaları oldu. Biz o yüzden işçilerin seçim bildiresi olarak, ülkemize, emeğimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz diyoruz. Parlamentonda işçileri temsil eden tüm partilerle omuz omuza mücadele ederek 24 Haziran’ı kazanacağımızı ilan ediyoruz” yorumunu yaptı.  (egedesonsöz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER