Devletin ekonomi zirvesinin AK Parti'de toplanmasına İnce'den tepki

Muharrem İnce, Merkez Bankası Başkanı’nın AK Parti Genel Merkezi’ne davet edilmesine ve oyuncu Barış Atay'ın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı

Devletin ekonomi zirvesinin AK Parti'de toplanmasına İnce'den tepki

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Merkez Bankası Başkanı ve ekonomi yönetiminin AK Parti Genel Merkezi'nde toplanmasını değerlendirdi.

"HIRSLARI, AKILLARININ ÖNÜNE GEÇMİŞ"

İnce, devletin ekonomi zirvesinin AK Parti Genel Merkezi'nde toplanmasına dair şunları söyledi:

 “Türkiye’nin dış politikası yerlerde sürünüyorsa, bunun sebebi ülkenin diplomatik kararlarını Dışişleri yerine AKP Genel Merkezi’nde almaya başlamalarıdır. Ekonomideki bugünkü tablonun sebebi de aynı. Böylesi bir kriz ortamında bile buna dikkat etmiyorlar. Çünkü sağduyularını yitirmişler. Hırsları, akıllarının önüne geçmiş. Partizanlıkları, hırsları onları öyle bir yere getirmiş ki.. Gözlerini kan bürümüş.” 

"ATAY'IN GÖZALTINA ALINMASI YANLIŞ"

Barış Atay'ın gözaltına alınmasına yönelik konuşan İnce, "Barış Atay’ın gözaltına alınması yanlış onu söyleyeyim. Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli. İnsanların tweet attılar diye atar topar gözaltına alınmaları, demokrasi iddiasındaki bir ülkeye yakışmıyor" dedi.

"Ben Barış Atay gibi düşünmüyorum" diyen İnce şöyle konuştu: Bu ülke siyasetçilerin birbirine yönelik ’Seni Yüce Divan’a göndereceğim’ tehditleriyle çok zaman kaybetti. Ben siyasetçiyim. Yapmam gereken mevcut siyasetçileri tehdit etmek değil, adil bir yargı düzeni kurmaktır. O yargı gerekirse eskiden görev yapanların, gerekirse de beni yargılar..”

Kaynak: Cumhuriyet
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER