Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan çarpıcı açıklamalar!

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu ve gündemi değerlendi

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan çarpıcı açıklamalar!

BEN HABER 

Ali Babacan, "Türkiye'de yeni bir siyasi harekete çok büyük ihtiyaç var. İnsanlar mevcut siyasi düzenin ve siyasetin mevcut tablosunu topyekün reddediyorlar" diyerek eleştirilerini sıraladı.

"Anket hiç yaptırmadık. Bizim için anket yapma dönemi değil, çalışma dönemimiz. İl ve ilçe teşkilatlarımızı kuruyoruz, kendimizden çok eminiz. Biz anketleri parti kuruluşundan önce halkımızı anlamak için yaptık. Türkiye'de yeni bir siyasi harekete çok büyük ihtiyaç var. İnsanlar mevcut siyasi düzenin ve siyasetin mevcut tablosunu topyekün reddediyorlar. Yeni bir siyasi partiye olan ihtiyaç çok büyük. Bizim de amacımız o ihtiyacı karşılayacak parti olmak."

ABDULLAH GÜL ADAY OLACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı seçimi 2 turlu. Aslında ikinci turda 50+1 gerekiyor. Biz bütün senaryoları çalışıyoruz, günü geldiğinde seçimlere nasıl bir formatta gireceğiz, değerlendireceğiz. Abdullah Gül'ün adaylığı ile yaptığımız bütün görüşmelerde böyle bir konu kesinlikle gündeme gelmedi. 

CHP VE DEVA PARTİSİ ANLAŞTI MI?

CHP ve DEVA partisi anlaştı mı sorusunu da cevaplayan Babacan, böyle bir şeyin olmadığını ve partilerinin siyasi yelpazenin tam ortasında ve ana akım siyasi parti olmayı hedeflediklerini belirtti. Babacan, iddialı konuşarak, "Dar bir toplum kesimine hitap eden siyasi parti olmaktansa açıkçası gider başka iş yaparım." dedi.

MHP'NİN ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

MHP'den İsmet Büyükataman'ın "Kraliçenin narin gülünün sahaya sürdüğü piyon" sözlerine de cevap veren Ali Babacan, bu tür lafları üretenler boş insanlar derken, "Açıklamalardan sonra yazılı açıklamayla duruşumuzu ortaya koyduk. Ben bunu bir vakit kaybı olarak görüyorum. Biz siyaseti o seviyede bir üslupla yapmak için siyaset yapmıyoruz. Ülkenin yüksek menfaatleri ve vatandaşlarımız için yapıyoruz. Eğer partimiz projeyse Anadolu topraklarının projesidir. Gönüllü hareket olarak büyüyoruz. Zaten bundan korktukları için tartışma başlatıyorlar. Bu tartışmaları başlatan biz değiliz, başkaları başlatıyor. Biz kötü yönetimi eleştirip, öneriler getiriyoruz. Eleştirileri yapan partilerin geçmişlerine bir bakın, neler yapmışlar?"

TÜRKİYE'DE İŞLER KARIŞTI

Babacan yargının bağımsızlığı konusunu da eleştirdi ve "Yargının bağımsız çalışması gerekiyor ama maalesef öyle değil. İktidar şu anda yargıyı etkiliyor, istedikleri zaman kayyum da atıyorlar. Amaçları devamlı düşman gösterip oy toplamak. Siyasetçilerin görevi topluma nefret tohumları ekmek değildir, toplumu ayrıştırmak bölmek değildir, toplumu kesimlere ayırıp ötekileştirmek değildir. Siyasilerin görevi hele ki iktidarın görebi toplumu birleştirmektir. Cumhurbaşkanının aynı zamanda siyasi parti lideri olduğundan berş işler Türkiye'de karıştı. O gün bugündür de dikiş tutmuyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER