Dervişoğlu'ndan muhaliflere: Had aşımlarını fevkalade önemserim!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu, İzmir'de "kurucu" unvanıyla kameraların karşısına geçen isimlerin yaptığı açıklamaya da çok sert tepki göstererek, "Had aşımlarını fevkalade önemserim" dedi.

Burak Cilasun / Ben TV

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığın'da bir basın toplantısı düzenleyerek seçim sonuçları ve parti içi konulara ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ve il yöneticilerinin de eşlik ettiği Dervişoğlu, İzmir'den son olarak geçmişte kurucu sıfatıyla görev yapan isimlerin yaptığı açıklamaya da tepki gösterdi.

"İZMİR'DE SONUÇLARDAN MEMNUNUZ"

Sözlerine seçim dönemini değerlendirerek başlayan Dervişoğlu, "İzmir'de güzel bir seçim dönemi geçirdik. Siyasi partilerimizin il başkanlıklarına, adaylarına, onlara destek veren parti tabanlarına, İzmir'de siyaset yapan biri olarak teşekkür ediyorum. İzmir'e yakışan bir süreç oldu. Sonuçlardan memnunuz. Bazı seçim çevrelerinde hukukun güvencesindeki seçimler sanki birtakım siyasi kararlarla manipüle edilmek isteniyor. Zihinlerde yaratılmak istenen bulanıklığın da giderilmesini istiyoruz. Seçimden çıkarılması gereken sonuçlar vardı. Sayın Cumhurbaşkanı yaptığı balkon konuşmasında milletin mesajını aldığını söyledi. Biz de umutlandık ama daha sonra görüldü ki herkes başka bir mesaj almış. Biz milletin verdiği mesajların doğru şekilde algılanmasını arzuluyoruz. Türkiye zor günler geçiriyor. Başkanlık sistemine geçildiği andan itibaren sorunların aşılacağı ifade ediliyordu. Her alanda ciddi sıkıntılarla karşı karşıyayız. Türkiye'nin en önemli sorunu ekonomidir ve Türkiye hızla ekonomik bir buhrana doğru ilerliyor. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanı'nın telaffuz ettiği 'Türkiye ittifakı' sözünü fevkalade ciddiye alıyoruz. Türkiye'nin birliğe, bir olmaya, diri olmaya ihtiyacı var. Biz İYİ Parti olarak her türlü sorumluluğu yerine getireceğimizi buradan tüm Türkiye'ye ilan ediyorum. Çocuk tacizleri arttı, kadın cinayetleri arttı, incir çekirdeğini doldurmayan konulardan cinayetler arttı. Bunlar, sosyal nizamın bozulduğunu gösteren şeylerdir. Şehit cenazelerinde siyasi partilerin genel başkanlarına saldırılar yapılıyor ve bunlar sıradan olaylarmış gibi algılanıyor. Yapanların yanına kar kalınca da 'Ne yaparsam yapayım yanıma kalır' türünden bir yandaşlık hissiyatı oluşturuyor ve bu da hukuku zedeliyor. Türkiye bu yönüyle bakıldığında, olup bitenleri hak etmiyor. Bütün bunların arkasında ciddi bir çürümenin olduğunu gözlemliyoruz. Ahlak aşınıyor, inanç aşınıyor. Bir milleti millet yapan değerlerin zaafiyetle karşı karşıya bulunduğunu görüyoruz. Kültürel alanda da atılması gereken çok önemli adımların bulunduğu kanaatini paylaşıyoruz. Milletimizin ve devletimizin beklentilerine uygun sürecin nihayete ermesini temenni ediyorum." dedi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPAN O İSİMLERE SERT TEPKİ!

İYİ Parti'nin gerçekleştireceği olağanüstü seçimli kurultaya ilişkin İzmir'den yapılan açıklamanın sorulduğu Dervişoğlu, "Had aşımlarını fevkalade önemserim. Dün bir toplantı yapılmış. Toplantıya katılmış olanların büyük çoğunluğunun zaten İYİ Parti ile bir ilişkisi yok. Dolayısıyla benim de geçmişte bir partim vardı ama ben oradan istifa ettim. Benim şimdi orasıyla ilgili yol göstermeye kalkışmam abesle iştigal olur. Kuruculuk bir sıfat değildir. Siyasi partilerin karar ve icra organları vardır. Bu organlar sorumlulukları yerine getirmekle mükelleftir. Bir arkadaşımız kurucu bilmem ne olduğunu söylüyor. O unvan size ömür boyu söz hakkı vermez. Ben bu talepleri, önünü ardını değerlendirerek uzaktan takip ediyorum. Akılbali bir insanın eline tutuşturulan her kağıdı okumaması lazım. Eksik bilgilerle hareket ediliyor. İYİ Parti GİK zaten ilçe ve illerde kongre kararı aldı. Kongre kararı alan partiye kongre çağrısında bulunmak anlam içermiyor. Bunlar olur ama had aşımına dikkat edilmesi lazım. Alay edilir sizinle ve bundan korkmak lazım. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Yeni partilerindeki sorumluluklarını önemsemelerini ve İYİ Parti'yi rahat bırakmalarını tavsiye ediyorum. Herkesi itham eden beyanlarda bulunmak... Gülerler adama. Benim göremediğimi bu arkadaşlar hangi parlak zekayla görmüşler merak ediyorum. Bir de genel başkanımızı himaye altına almaya kalkıyorlar. Bu tür kervanlara takılanları haramiler kaçırır."

İSTANBUL AÇIKLAMASI

İstanbul seçimleriyle ilgili de konuşan Dervişoğlu, "En başından beri iktidar kanadının İstanbul'da artık yapabileceği bir şey olmadığını söylüyorum. Seçimin iptalini icap ettirecek hukuki bir şey yoktur. Ekrem İmamoğlu Millet İttifakı adına seçimi kazanmıştır. Sahte deliller demeti hazırlamak suretiyle zaman kazanma sürecinin hayata geçirilmeye çalışıldığını gözlemliyorum. Kararın geciktirilmesinin Türk demokrasisine katkı sağlayacağını da düşünmüyorum. Türkiye neredeyse bir aydır İstanbul seçimlerini konuşuyor. Türkiye'de her şeyin normalleşmesini istiyoruz." dedi.

Belediye meclislerinde İYİ Partililerin partilerine dönüp dönmeme kararlarını kendilerine bıraktıklarını belirten Dervişoğlu, "Ağırlıklı olarak partimize dönmüşlerdir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER