Dervişoğlu: İlacı hazırlattık, Allah izin verirse...

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Müsavat Dervişoğlu, "Türkiye'nin umutsuz olmadığını gösterebilmek ve işi esprili bir şekilde kamuoyu ile paylaşma kararı aldık. Bu kapsamda bu ilacı hazırlattık" dedi

Dervişoğlu: İlacı hazırlattık, Allah izin verirse...

BEN HABER/ Cansu TEMİR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 1. Bölge 1.sıra milletvekili adayı Müsavat Dervişoğlu, bugün Alsancak Kıbrıs Şehitleri'nde 'Her derde deva, İYİ Gelecek' standında basın açıklaması düzenledi.

Açıklamaya İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Şenol Alpat ve İl Başkanı Koray Ükünç de katıldı. Öte yandan eczacı önlüğü giymiş çok sayıda partili, mizansen yaparak ellerindeki içi şeker dolu ilaç kutularını dağıtarak 'Her derde deva, İYİ Gelecek' diyerek vatandaşlara dağıttı.

Dervişoğlu konuşmasında; "Demokrasi tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağız ama hepinizin bildiği gibi dar bir takvime sıkıştı. O nedenle hızlı bir kampanya sürdürüyoruz. Bu seçimin sonucunda 16 nisan 21017 tarihinde düzenlenen anayasa yürürlüğe girecek. Türkiye demokrasi ile tek adamlık arasında bir tercihte bulunacak. Biz İzmir'de siyaset yapıyoruz, renkli bir seçim kampanyası yürütüyoruz" diye belirtti.

"Birinci bölgede biliyorsunuz sayın Yıldırım aday, ikinci bölgede de Sayın Kılıçdaroğlu aday. Gönül arzu ederdi ki, bu demokrasi şölenine Bahçeli Bey de dahil olsun" diyen Dervişoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

İZMİR'DE SİYASET KOLAY DEĞİL

İzmir'de siyaset kolay değil buranın kendine mahsus değerleri var. Şimdi 4 günlük bir takvim var, bu 4 günü iyi değerlendireceğiz. Bir siyasi tıkanmışlık vardı, İYİ Parti'nin hayatımıza dahil olmasıyla birlikte siyasi tıkanmışlık ortadan kalktı. Geçmiş dönmemlerde sahada çalıştığım için biliyorum. AK Parti'nin bu kadar yüksek oy almasına şaşırıyordum. Neden oy veriyorsunuz diye soruyordum, 'Oy verecek parti mi var?' cevabı veriyorlardı. O sebeple bir siyasi tıkanmışlıktan bahsetmek söz konusuydu. İYİ Parti'ni, bu kutuplaşmaya ve siyasi tıkanmışlığa son anlamı taşıyor.

ÜLKENİN YÜZDE 90'INDAN FAZLASI BASKI İÇİNDE

Siyasi tıkanmışlık aşıldı ama baskıları aşmak kolay değil. İYİ Parti'nin kamuoyu araştırmasını yapmak üzere bir şirket İzmir'e geldi. Bana bir ilçeden bahsettiler. Dediler ki '50 kişiye sorduk, sadece 4 kişiden cevap alabildik'. Demek ki 50 kişiden sadece 4'ü cevap verebiliyor ise, bu ülkenin yüzde 90'ından fazlası hala bir baskı içindedir. Dolayısıyla kamuoyu araştırma şirketleirnin yaptığı anketlerinde sıhhatinden emin olabilmek mümkün değildir. Seçime bu kadar az bir zaman varken, hala insanlar siyasi tercihlerini ifade edemiyorsa, o ülkede başka bir sorunun olduğu da aşikardır.

İZMİR'DE ÇOK YÜKSEK OY ALACAĞIMIZA İNANIYORUM

İYİ Parti sessiz milyonların sesidir. Şuanda sesini çıkaramayanların, sandıkta İYİ Parti'ye gideceği yönünde hakim bir kanaat var bende. Sahaya çıktığımda onu görüyor ve gözlemliyorum. İzmir'de çok yüksek oy alacağımıza inanıyorum. CHP ve AK Parti'nin 2008'deki seçim bandına geri geleceğine inanıyorum. Partimizle ilgili, MHP ve CHP'den çok yüksek oranda oy aldığımıza rivayetler var, doğrudur ama en yüksek oyu AK Parti'den alacaktır.

BU İLACI HAZIRLATTIK, ALLAH İZİN VERİRSE...

Türkiye'nin umutsuz olmadığını gösterebilmek ve işi esprili bir şekilde kamuoyu ile paylaşma kararı aldık. Bu kapsamda bu ilacı hazırlattık. Demokrasiye, sorunları olan gençliğe, şartelleri indirmiş fabrikalara, işçiye memura iyi gelecek. Allah izin verirse Türkiye'ye iyi gelecek. Zafer demokrasiye inananların olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER