Deniz Yücel: Kişi kendinden bilir işi!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın ‘Seçim neden iptal edildi?’ sorusu karşısında geçtiğimiz günlerde yaptığı, ‘Çok basit, çünkü çaldılar’ açıklaması için, “Bunu açıklamaya kelimeler yetersiz, kifayetsiz kalıyor ama kişi kendinden bilir işi. Takdiri biz kamuoyuna bırakıyoruz” dedi

Deniz Yücel: Kişi kendinden bilir işi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart yerel seçimleri kapsamında gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını iptal etmesini değerlendiren İzmirli başkanlar yeni kampanya sürecinde verilecek destek noktasında fikir alışverişinde bulundu.

Büyükşehir Belediye binası içinde bulunan Çetin Emeç toplantı salonunda gerçekleşen zirve sonrasında basın mensuplarına açıklamalar yapan İl Başkanı Yücel önemli mesajlar verdi. Yücel ayrıca Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın ‘Seçim neden iptal edildi?’ sorusu karşısında geçtiğimiz günlerde, ‘Çok basit, çünkü çaldılar’ açıklamasında bulunmasına da değindi.

İMAMOĞLU’NU YENİDEN SEÇTİRECEĞİZ
Yücel toplantının içeriğine dair konuşurken, “YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesi konusunu masaya yatırdık. İzmir il örgütü olarak İstanbul örgütüne gerekli desteği vereceğiz. Ama bu artık CHP ve Millet İttifakı meselesi olmaktan çıktı. Bu artık hangi partiye oy vermiş olursa olsun herkesin vicdanlarını sızlatan bir olay. Biz her türlü desteğin hazırlığını yapacağız. Ekrem İmamoğlu’nu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçtireceğiz” dedi.  

23 HAZİRAN’DA İSTANBUL’U KAZANDIKTAN SONRA İZMİR ÇALIŞMALARINA DÖNECEĞİZ
İzmir özelinde de açıklamalar yapan Yücel, “İzmir’de yakaladığımız başarı, hedeflediğimiz başarıya yakındı. Kazanamadığımız ilçeleri bir sonraki seçimde kazanmak için gerekli çalışmalara başlamamız gerektiğini konuştuk. Gerek örgütler gerek ilçe belediyeleri gerek de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet götürmemiz gerektiğini konuştuk. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP, Türkiye’ye bir umut oldu. Yerel seçimde yakaladığımız başarıyı ilk genel seçimlerde iktidarla taçlandırmamız gerekiyor. Bu dönemde görev yapan belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, yöneticilerimize büyük bir görev düşüyor. Geneldeki başarı yerelden geçiyor. Belediye başkanlarımızın tarihi misyonları olduğunu unutmadan hizmetlerini yapmaları gerektiğini konuştuk. Şu anda İstanbul seçimlerine konsantreyiz. 23 Haziran’da İstanbul’u yeniden kazandıktan sonra İzmir özelindeki çalışmalarımıza döneceğiz” ifadelerini kullandı.  

HUKUKUN, AKLIN, MANTIĞIN HİÇBİR YERİNE OTURTAMIYORSUNUZ
İmamoğlu’na verilecek maddi destek noktasına da ayrı bir parantez açan Yücel, kentte yaşayan İstanbul seçmeninin taşınması konusuna da açıklık getirdi. Yücel, “Genel merkezin hazırlamış olduğu bir çalışma, bağış kampanyası, çağrı var. Alt limit, üst limit sınırları içinde herkes vatandaşlık görevini gerekli imkanları ölçüsünde kişisel desteğini yapacaktır. Belediye başkanlarımızın da bu konuda hazırlıkları var. Bizim ilçe başkanları ve örgüt olarak da hazırlığımız var. İzmir’de yaşayan seçmenin seçim günü oraya götürülmesi ve getirilmesi konusunda bir çalışma yapacağız. Onun dışında da 31 Mart seçimlerinde Sayın Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyen seçmenin kazanılması konusunda çalışacağız. Toplumun her kesiminde YSK’nın iptal kararıyla ilgili bir rahatsızlık var. Hukukun, aklın, mantığın hiçbir yerine oturtamıyorsunuz. 31 Mart yerel seçimlerinde oy vermeyen kitlenin kazanılması yönünde bizlerin de bir çalışması var” dedi.

DAHA YÜKSEK BİR OY ORANIYLA KAZANACAĞIZ
23 Haziran’da yenilenecek seçim için iddialı konuşan Yücel bir yandan da temkini elden bırakmadı. Yücek, “Buna sayı, oran, yüzde vermek doğru değil. Bu konuda İstanbul il başkanlığımız çalışma yapıyor. Daha yüksek bir oy oranıyla kazanacağımızı inanıyorum” açıklamasında bulundu.

YILDIRIM’IN ‘ÇÜNKÜ ÇALDILAR’ AÇIKLAMASINA CEVAP: KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ!
Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın seçimlerin iptal olmasıyla ilgili yaptığı ve sosyal medyada gündem olan, ‘Çünkü çaldılar’ açıklamasına cevap veren Yücel, “Bunu açıklamaya kelimeler yetersiz, kifayetsiz kalıyor ama kişi kendinden bilir işi. Takdiri biz kamuoyuna bırakıyoruz” dedi. 

KAPTAN KAFTANCIOĞLU VE İMAMOĞLU’DUR!
İstanbul’da hazırlanacak programın ilerleyen günlerde netlik kazanacağını aktaran Yücel, İzmir’den görevlendirmeler yapılacağını açıkladı. Yücel, “Görevlendirmeler olacak. Her ilçede görev yapan CHP’li örgüt emekçileri ile gönüllü olan vatandaşlarımızla birlikte bir görevlendirme programı hazırlayacağız. Bu seçimin kaptanı İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve Adayımız Ekrem İmamoğlu’dur. Onların hazırlayacağı çalışma programı dahilinde onlara destek vereceğiz. Perşembe ya da Cuma gününe yetiştirecekler, onu bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: egedesonsöz

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER