Demirtaş’ın tahliye reddinde flaş yazı

Son dakika haberi... Halkların Demokratik Partisi Eş Genel eski Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tahliye talebinin reddedilmesinde çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı

Demirtaş’ın tahliye reddinde flaş yazı

Halkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel eski Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın tahliye talebinin rededdilmesi 2’ye 1 oy çokluğu ile alındığı öğrenildi. 9 sayfadan oluşan gerekçeli kararın 7 sayfası karşı oy yazısından oluştu.

Karşı oy yazısında Demirtaş’ın uzun süre mileltvekililiği, siyasi parti başkanlığı yaptığı; bir önceki dönem Cumhurbaşkanı adayı olduğu, 24 Haziran seçimlerinde de tekrar resmen cumhurbaşkanı adayı olduğuna dikkat çekilerek; tutukluluk süresi ve üzerine atılan suç iddiası dikkate alındığında serbest bırakılması gerektiği belirtildi. Demirtaş’ın tutukluluğunun “serbest seçme hakkını zedeleyeceği vurgulandı.

Edinilen bilgiye göre Demirtaş’ın avukatları kararı bir üst mahkemeye göterecek. Bir üst mahkemede de ret kararı çıkarsa karar jet hızıyla Anayasa Mahkemesi’ne taşınacak.

Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER