Demirtaş'tan 'İkinci turda HDP Akşener'i destekler mi?' sorusuna yanıt

Halkların Demokratik Partisi'nin(HDP) Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, çok merak edilen “İkinci tura Meral Akşener kalırsa, HDP’li seçmenden oy alabilir mi?” sorusuna yanıt verdi

Demirtaş'tan 'İkinci turda HDP Akşener'i destekler mi?' sorusuna yanıt

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, partisinin ikinci turda alacağı olası tavra ilişkin açıklamada bulundu.

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, partisinin ikinci turda kimi destekleyeceğiyle ilgili soruya, “Şu aşamada bir karar almaya gerek yok” dedi.

DW Türkçe’den Banu Güven‘e konuşan Demirtaş, “İkinci tura Meral Akşener kalırsa, partiden ve HDP’li seçmenden oy alabilir mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“İkinci tura ben kalacağım için HDP’liler bana oy verecektir. Ancak ikinci turu görmeden HDP’nin bu aşamada bir karar almasına da gerek yoktur. HDP kendi ilkeleri çerçevesinde her halükarda demokrasiden yana olacaktır. Bize verilecek her oyu ilk veya ikinci turda kesinlikle demokratik bir Türkiye’nin ve barışın kazanması için siyasete dönüştüreceğiz. Hiçbir oy boşa gitmeyecektir, herkes bundan emin olabilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER