Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Süryani Kadim Vakfı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi temel atma töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mor Efrem Süryani Kadim Kilisesi'nin inşaatının iki yıl içinde tamamlanacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

İbadet ihtiyaçlarını karşılamak görevimizdir. Mor Efrem Süryani Kadim Kilisesi'ni İstanbul için yeni bir zenginlik olarak görüyorum.

İspanya'dan Kuzey Afrika'ya kadar her yerden bu topraklara gelen mazlumlar için kapılarımız da kalbimiz de sonuna kadar açık olmuştur. Tarihin her döneminde olduğu gibi bu dönemde de kapımıza gelen insanların ne inançlarını ne de kökenlerini sorgulamak aklımızdan dahi geçmemiştir. Son olarak Suriye ve Irak'tan gelen içlerisinde Arap, Kürt, Türkmen ve bu Müslüman kardeşlerimizin yanında Süryanilerin, Ezidilerin ve diğer inanç gruplarına mensup insanların da bulunduğu 4 milyona yakın insanı şu anda ülkemizde misafir ediyoruz. Bizim için buraya gelen herkes önce insandır. Kendi vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetlerde asla ayrım gözetmedik. Bizim zihnimizde ve kalbimizde ayrımcılığa yer olmamıştır ve olmayacaktır.

Demokrasimizi güçlendirerek ülkemizdeki herkesle birlikte farklı dinlere mensup cemaatlerin de özgürlük alanlarını genişleten çalışmalar yaptık. Türkiye'ye sevgisi, sadakati olan herkes bizim nazarımızda ülkemizin birinci sınıf vatandaşlarıdır. 

Farklı söylemlerle ortaya çıkmış olsalar da tüm terör örgütlerinin ve onları maşa olarak kullanan güçlerin asıl hedefi ortak vatanımızdır. Terör saldırılarını boşa çıkarmanın yolu tek yürek halinde hareket etmemizden geçiyor. Bu ülke hepimizindir, bu devlet hepimizindir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER