Cumhur İttifakı'nın Çeşme adayı belli oldu mu?

Cumhur İttifakının Çeşme Belediye Başkan Adayı Sema Aydın'ın 'ailevi' nedenlerden dolayı adaylıktan çekilme kararının ardından, kimin aday olacağı konusunda meraklı bekleyiş sürüyor. MHP kulislerinden elde edilen bilgilere göre, AK Parti Çeşme Belediye başkan Aday Adayı Mustafa Cenger, partisinden istifa ederek MHP'den aday oldu.

Cumhur İttifakı'nın Çeşme adayı belli oldu mu?

BEN TV / CANSU TEMİR AKSU

Türkiye'de gözler 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlere çevrildi. Ak Parti ve MHP arasındaki iş birliği kararının yerel seçimlerde de devam etmesi üzerine, adaylar da birer birer belli olmaya başladı. Siyasi partiler için büyük önem arz eden İzmir'de de, 30 ilçenin belediye başkan adayları Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 5 Ocak cumartesi günü İzmir aday tanıtım toplantısında açıklanmıştı. Bu kapsamda 5 ilçede AK Parti, MHP'nin adaylarını destekleme kararı almıştı. MHP'nin Çeşme Belediye Başkan Adayı Sema Aydın ise, geçtiğmiz hafta sürpriz bir kararla 'alevi nedenlerden' dolayı adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Aydın'ın bu kararının ardından gözler Cumhur İttifakı'na çevrildi. Sema Aydın yerine, MHP'li bir aday mı yoksa AK Partili bir aday mı olacağı konuşulurken, bugün flaş bir gelişme yaşandı.

MHP kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, Genel Merkez'de Çeşme Belediye Başkan Adayı için masada 4 isim var. AK Parti Çeşme Belediye Başkan adayı Mustafa Cenger'in, partisinden istifa ederek MHP'ye geçtiği ve MHP'den aday adayı olduğu öğrenildi. Masada bulunan diğer 3 isim belirsizliğini korurken, Cenger ismine MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'in sıcak baktığı öğrenildi. Cenger, 2014'te AK Parti'den yine aday olmuş ve yüzde 36 oy almıştı.

MHP Çeşme Belediye Başkan adayının bugün akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER