Çıray’dan Diyanet İşleri Başkanı’na istifa çıkışı!

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı VİP namaz üzerinden sert sözlerle eleştirdi.

Çıray’dan Diyanet İşleri Başkanı’na istifa çıkışı!

BEN TV- İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı  VİP namaz üzerinden sert bir dille eleştirdi. 

Çıray, yaptığı paylaşımla, bu süeçte Diyanet İşleir Başkanı Erbaş'ın çoktan istifa etmesi gerektiğini ifade ederek; "Siyasi İslâmist takıntıları nedeni ile şimdi de "VİP namazı" uyduran Diyanet İşleri Başkanı istifa etmelidir." dedi.

Çıray yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ne yazık ki Türkiyede’ki Siyasi İslâmist takıntılar dindarlara ve dinimize büyük bir zarar veriyor. Bu Diyanet İşleri Bakanı aslında çoktan istifa etmiş olmalıydı. Umre skandalının müsebbibidir.  Umrecilere sahip çıkamamıştır, onları gitmemesi gereken zamanda göndermiş. Dönüşlerinde de Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak bir karantına sağlanmasına katkı yapamamıştır. Bu da yetmiyormuş gibi bir Cuma şovuyla binlerce insanı toplamış ve o topladığı insanlara da sonra bir araya gelmeyin diye hutbe okumuştur. Dolayısıyla zaten bu işi yürütemeyen siyasi İslamcı takıntıları olan Diyanet İşleri  Başkanı şimdide VİP namaz icat etmiştir. Dinimizde olmayan ve dindarları çok rahatsız eden bir tablo ortaya çıkartıyor”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER