Çıray: Kararsız oranı hala çok yüksek

İYİ Parti Genel Sekreteri, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, katıldığı TV programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çıray: Kararsız oranı hala çok yüksek

24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çıray, Cumhurbaşkanlığı adayı Meral Akşener ve İYİ Parti'nin en son oy oranlarını da açıkladı.

İŞTE İYİ PARTİ'YE GÖRE AKŞENER'İN OY ORANI

Çıray, ellerine ulaşan son araştırmalara göre, 24 Haziran'daki seçimlerde partilerinin yüzde 22'lere kadar oy alabileceğini, Cumhurbaşkanlığı seçiminin de ikinci tura kalacağını ve ikinci turda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener'in yarışacağını, Akşener'in yüzde 54 oy alarak yeni Cumhurbaşkanı seçileceğini söyledi.

"KARARSIZLARIN OY ORANI ÇOK YÜKSEK"

Çıray programda ayrıca, AK Parti'ye oy veren merkez sağ seçmenin İnce'ye değil Akşener'e oy verebileceğini, bu nedenle AK Parti'nin rakip olarak İnce'yi değil Akşener'i gördüğünü belirtti.

Çıray şunları söyledi: Bize gelen son çalışmalara göre sayın Meral Akşener ikinci tura kalıyor ve sayın Akşener'in ikinci tura kalması halinde yüzde 54 oy alıyor, Cumhurbaşkanı seçiliyor. Bugün İYİ Parti diye bir parti, Meral Akşener diye bir lider olmasaydı Türkiye ikinci turu konuşuyor olmayacaktı. Bu seçimler bir devrin sonu, yeni bir devrin başı olacak ve yenilik kadar güçlü bir şey yoktur. Parlamento seçimlerinde bize gelen sonuçlarda İYİ Parti'nin oyları yüzde 18 ila 22 arasında... Burada kararsız oranları hala çok yüksek! Herkes kendisine şu soruyu sorsun: Tayyip bey ikinci tura kimin kalmasını istemiyor? Kimi televizyonlara çıkarmıyorsa, kimin fikirlerinin ulaşmasını engelliyorsa, kimi yok farzetmeye çalışıyorsa, kime tam medya ambargosu uyguluyorsa, kimin adaylık açıklamalarını yayınlatmıyorsa o kişidir... 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER