banner51

Çıray'dan çarpıcı paylaşım: Her emekliye bin lira yatmadı mı?

İYİ Parti Parti Sözcüsü Aytun Çıray, emeklilik ikramiyeleri hakkında sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı. Çıray, emeklilik ikramiyelerinin 1.000 TL olarak yatırılmadığını söyledi.

Çıray'dan çarpıcı paylaşım: Her emekliye bin lira yatmadı mı?

Geçtiğimiz seçimlerde muhalefetin seçim vaatleri arasında yer alan ve AKP'lilerin "Kaynak nasıl yaratacaksınız?" şeklinde tepki gösterdiği 'Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında bin TL ikramiye' vaadi, anketlerdeki belirgin oy düşüşlerinin ardından AKP'nin de vaatleri arasına girdi. 

Konuyla ilgili İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray sosyal medya hesabından "Her emekliye bin TL verilmeyecek, kimilerine 300 TL, kimilerine ise 500 TL verilecek, bunun da nedeninin maaş farkıdır" açıklamasını yapmış,  CHP sıralarından da Aytun Çıray'ın açıklamalarına benzer açıklamalar gelmişti.

YATAN PARANIN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTI

Muhalefetin bu iddiaları üzerine Başbakan Binali Yıldırım 15 Mayıs 2018'deki grup toplantısında, Aytun Çıray'ın her emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi verilmeyeceğine dair iddiasının doğru olmadığı belirtti. Emekliye verilecek bayram ikramiyesi hakkında ortaya atılan iddiaları net bir dille yalanlayan Binali Yıldırım "Bunun kararı alınmıştır ve yılda 2 sefer emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan her bir emeklimize bin lira bayram ikramiyesi verilecektir, nokta. Net eline geçen para, brüt değil" ifadelerini kullanmıştı. Emekli ikramiyelerinin yatmaya başlamasının ardından Aytun Çıray sosyal medya hesabından iddialarının doğru çıktığını söyleyerek, iktidara tepki gösterdi. Aytun Çıray sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Her emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi balonu patladı! 14 Mayıs'ta "Her emekliye dini bayramlarımızda 1000 TL verilecek vaadi de doğru çıkmadı," dediğimde Başbakan yalanlamıştı. İYİler yalan söylemez. İşte ispatı" diyerek bir vatandaşın hesabına yatan paranın ekran görüntüsünü paylaştı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesune tarhan
Mesune tarhan - 2 yıl Önce

Hadi canım yalan nerde ikramiye dün gittim bankaya yatmamıştı insanları oy versin diye kandırmayın

mahmut avcı
mahmut avcı - 2 yıl Önce

emekli sandığından emekliyim. tüm emekliler dendi. bizlere yatmadı. cevap olarak oyumun rengini değiştirdim.

hasan kama
hasan kama - 2 yıl Önce

arkadaslar iyi partinin dedigi dogru bende malulen emeklıyım sag fözüm görmüyüm ayagımda protez var psikiyatlı raporum vae %87 bayram iklamıyesı 238 tl yattı akp ye inanmayın Allah rızası için oyunuzu vermeyin ben bu halledeyım 6 senedir carısamıyorum bana verdigi bayram aklamıyesi 238 tl Allah korkusu yok bunlarda

SIRADAKİ HABER