banner51

Çiğli'de miting havasında 'Gümrükçü' buluşması

CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü, bugün eski belediye binasının önünde gerçekleştirdiği açıklama ile seçim startını verdi. Miting havasında geçen açıklamada, Gümrükçü oy hedeflerinin minimum yüzde 65 olduğunu ifade etti.

Çiğli'de miting havasında 'Gümrükçü' buluşması

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 2 Şubat'ta gerçekleşen Parti Meclisi'nde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve 23 ilçenin belediye başkan adayı belli olmuştu. Bu kapsamda, Çiğli Belediye Başkan Adayı da Utku Gümrükçü oldu.

Gümrükçü, isminin açıklanmasından 1 hafta sonra, Çiğli eski Belediye Binası önünde 'Gülümseyen Çiğli' sloganı ile seçim startını verdi.

Meşalaler ve konfetiler eşiliğinde meydana gelen Gümrükçü, 10. yıl marşıyla partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Gümrükçü'yü İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, eski Belediye Başkanı Metin Solak, İl Başkan Yardımcısı Sedrettin Coşkuner, Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, İlçe Başkanı Mert Özcan yalnız bırakmadı.

'Örgütün adamı Utku Gümrükçü', 'Fırtına Başkan Utku Gümrükçü' sloganları eşliğinde ilk konuşan isim Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan oldu.

"BİZLER BU ÜLKENİN ANA ŞARTERİYİZ"

Çok heyecanlıyız. İnanın tir tir titriyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu seçim ülkenin geleceği içinde çok önemli. Hepinizden sandıklara gitmenizi ve oylarınıza sahip çıkmanızı istiyorum. Bu seçimde İzmir'in yanında Ankara'yı İstanbul'u Adana'yı Bursa'yı alacağız. Çiğli'de 18 aday adayı arkadaşımız vardı. Ve herkes sevgi ve saygı çerçevesinde güzel bir süreç geçirdik. Bizler bu ülkenin ana şarteriyiz. Bu yüzden Atatürk'ün kurduğu CHP'ye gözlerimiz kapanana kadar sahip çıkacağız. Tabii ki aday belirleme süreci sonlandı ve adayımız Utku Gümrükçü. Fakat 5 yıldır görev yapan Sayın Hasan Arslan'a da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Ben hepinizden Utku Başkanımıza sahip çıkmanızı ve rekor oyla seçimi kazanmanızı istiyorum." ifadelerini kullandı.

"YÜZDE 65 OY ALMASINI İSTİYORUZ"

Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sedrettin Coşkun; "Çok güzel bir çalışma yapıldı 18 aday adayımızla. Bugünden itibaren il olarak biz Utku Başkan'ın arkasındayız. Yüzde 65 oy almasını istiyoruz. Hasan Başkan'a verdiği emekten dolayı da teşekkür ederim." dedi.

"BİZE DÜŞEN BU SAATTEN SONRA..."

Önceki dönem Belediye başkanı Metin Solak ise; "Ne mutlu ki bana bir önceki dönemde bu meydanda Hasan başkana görevi devr etmiştim. Çiğli'ye hizmet eden tüm belediye başkanlarına canı gönülden teşekkür ederim. Bize düşen bu saatten sonra 20 yıldır bu ilçede dalgalanan bayrağı daha yükseğe taşımaktır. Buda Utku Gümrükçü ile olacaktır. Belediye başkanlarının adamları yoktur, başkanların hizmet ettiği halkı vardır. Kendisini şimdiden kutluyorum. Sonuna kadar yanındayım." dedi.

"BİZE DAVA ADAMI LAZIM"

İzmir Milletvekili Tacettin Bayır; "Değerli yoldaşlarım bize dava adamı lazım. Bize mücadele adamı lazım. Tabii k 18 aday adayının tamamında dava adamı. Ama artık ben yok biz var. İri olacağız, diri olacağız, bir olacağız. 16 yıldır bu ülkeyi yönetenlerin bizlere ne çektirdiğini unutmadık. Biz Çiğliler ve İzmirliler ve Çiğli'ye İzmir'e sevdalıyız. Biz ülkemize sevdalıyız. Gideceğimiz başka vatan toprağımız yok. Biz bayrağımızı çok seviyoruz. Cumhuriyeti çok seviyoruz. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci Atatürk'ü çok seviyoruz." dedi.

"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERİ BURADA"

'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları ile konuşması bölünen Bayır; "Mustafa Kemal'in askeri burada. Güzel işler yapacak biliyorum. Utku'nun iyi bir devrimci, iyi bir dava adamı olduğuna bütün Çiğli hem fikir. Uzun bir mücadele sonucu bu makama erişti. Bizi mücadele ile yüksek bir oyla getreceksiniz. O zaman ben size hakkımı helal edeceğim" dedi.

"CHP ROZETİNİ YAKANDAN ÇIKARACAĞIM"

Sloganlar eşliğinde kürsüye çıkan Gümrükçü; "30 ekimde İzmir'de doğdum. Annemle babam öğretmendi. 20 yıldır Çiğli'de oturuyorum. Bir şehre hizmet onu sevmekle başlar. Ben hem sizi hem Çiğli'yi seviyorum. 1999 CHP'ye üye oldum. Bu benim 20. yılım. Ve 20 yılın sonunda, mücadele ile sizlerin desteği ile Genel Başkan'ın emri ile Çiğli'ye hizmet etme onuru verildi. Bu sizin sayenizde. Mahkemeler, ceza evleri. Bir çok şey yaşadık. Ama sizin alnınızı hiç yere eğdirtmedim. Alnızı açık başınız dik bu sokaklarda gururla yürüyeceksiniz. Ama ben CHP rozetini yakamdan çıkaracağım. CHP'nin bir evladı olarak, onun projeleri ile yola çıkarak her kesimden sağcısı solcusu herkese eşit hizmet götürmek için ay yıldızlı rozetimle göreve başlayacağım. " dedi.

"HEDEFİMİZ YÜZDE 65 OY ALMAK"

Hasan Arslan'a da teşekkür eden Gümrükçü; "Hasan başkanımıza 5 yılda Çiğli'ye ve partiye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Ben size bir söz vermiştim Çiğli'de örgüt belediye kavgasını bitireceğim diye, bugün bu alanda gösteriyor ki örgüt ve belediye omuz omuzadır. Bugüne kadar hangi makama geldiysem sizlerin sayesinde oldu. 20 sene sonra geldiğimiz bu makamda, hedefimiz yüzde 65 oy almak minimum. El ele verip çalışacağız. Insanları ikna edeceğiz. Şimdi bizim görevimiz, Çiğli halkını o partili bu partili demeden kucaklayacağız. Etle tırnak gibi olacağız. Sandıkları patlatacağız. Şimdi bu alan gösteriyor ki bzş zaten bu seçimi kazanmışız. Çiğli'yi Mart çoktan gelmiş. Bu 5 yıllık süre içinde aldığınız her oyun hakkını vereceğiz. Benden bu kadar. Bu daha başlangıç mücadeleye devam. 31 Mart'a kadar yılmadan yorulmadan çalışacağız. Hepinizi seviyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER