CHP’nin söylemi ekonomi olacak

31 Mart yerel seçimlerinde izleyeceği strateji üzerinde çalışan CHP ekonominin durumunu öne çıkararak seçmene seslenecek. Kılıçdaroğlu’nun, partililerden, “Kampanya dönemi boyunca polemikten uzak durmalarını” istediği de öğrenildi

CHP’nin söylemi ekonomi olacak

Yerel seçimlere yönelik aday belirleme çalışmalarını sürdüren CHP’nin propaganda stratejisi de netleşmeye başladı. CHP’nin, kampanya döneminde, seçmene “ekonomi” vurgusuyla sesleneceği bildirildi. Kampanyada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve belediye başkan adaylarının dışında, milletvekilleri ve PM üyelerinin de sahaya inerek, hem ekonomik durumu hem de CHP’nin vaatlerini anlatacağı öğrenildi.

31 Mart 2019’de yapılacak yerel seçimlerde yarışacak 530 belediye başkan adayını belirleyen CHP, 4 Ocak’taki Parti Meclisi toplantısında “beşinci grup” adaylarını açıklayacak. Toplantıda, İzmir, Mersin ve Bursa’nın da bulunduğu çok sayıda aday ilan edilecek.

CHP yönetimi, 4 Ocak’taki toplantının ardından 15 Ocak tarihine kadar Parti Meclisi’ni bir ya da iki kez daha toplayarak adaylarının tamamına yakınını açıklamayı planlıyor. CHP’nin, İzmir ve İstanbul’da yönetimde olduğu ilçelerin adaylarını ise en son açıklaması bekleniyor.

 YENİ İLLER 

Edinilen bilgilere göre CHP, İYİ Parti ile 21 büyükşehirde kurulan seçim ittifakının genişletilmesinde anlaştı. İki partiden heyetlerin yürüttüğü toplantılarda, CHP’nin yönetimde olduğu Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Yalova, Sinop, Giresun, Zonguldak ve Burdur’da da İYİ Parti’nin aday çıkarmamasında uzlaşıldı. Buna karşın CHP’nin de Osmaniye, Nevşehir ve Isparta gibi illerde aday çıkarmayarak İYİ Parti’yi destekleyeceği bildirildi.

 KAMPANYAYI ÇALIŞACAK 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çarşamba saat 11.00’de partisinin MYK ve Parti Meclisi üyeleri ile milletvekillerini toplayarak, seçim kampanyasını çalışacak. Toplantıda, “yerel seçimde ekonomi söylemi” konulu bir sunum yapılacak.

 'EKONOMİYİ ANLATALIM'

CHP’nin kampanya dönemindeki ana söylemi ekonomi ve istihdam olacak. Hem Kılıçdaroğlu hem de belediye başkan adayları, yapacakları konuşmalarda ekonomik gelişmelerin üzerinde duracak. Kılıçdaroğlu’nun bu konuda kurmaylarına, “İktidar gündemi değiştirmek, ekonomiyi unutturmak isteyecek ama biz unutturmayacağız, Erdoğan ve iktidar kanadı ne derse desin biz ekonomi anlatacağız” talimatını verdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, partililerden, “Kampanya dönemi boyunca polemikten uzak durmalarını” istediği de öğrenildi.

 SALON TOPLANTILARI 

CHP’de ayrıca, kampanya döneminde, milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşturulacak heyetlerin de sahaya inerek hem ekonomi hem de CHP’nin vaatlerini anlatacağı bildirildi. Bu çerçevede Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası, ziyaretlerin planlamasını çalışmaya başladı. Kampanya döneminde çok fazla miting düzenlemeye sıcak bakmayan Kılıçdaroğlu’nun, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendika ziyaretleri gerçekleştireceği, kanaat önderleri ve seçmenlerle salon toplantılarında bir araya geleceği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER