CHP'li vekil Çam'ı usulsüzlük olan okula almadılar, kavga çıktı!

Bitlis’in Güroymak ilçesinde görevli olan CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, açık oy kullandırılan okula alınmayınca gerginlik yaşandı

CHP'li vekil Çam'ı usulsüzlük olan okula almadılar, kavga çıktı!

Çam, AK Parti İlçe Başkanının abisi tarafından Değirmen Köyü’ndeki okulda açık oy kullandırıldığını gördükleri için müdahale etmek istediklerinde okula sokulmak istenmemesi üzerine çıkan kavganın jandarmanın devreye girmesiyle ortamın sakinleştiğini belirterek, gerekli önlemlerin alınmasını sağlayarak, vatandaşların gizli oy kullanmasını sağladıklarını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, sosyal medya hesabından, seçim ve sandık güvenliği ile ilgili görevlendirildiği Bitlis’in Güroymak İlçesi’nde AK Parti İlçe Başkanının abisi tarafından okula sokulmak istenmemesi üzerine kavga ve tartışma çıktığını belirten bir mesaj paylaştı.

İzmir Milletvekili Musa Çam, Güroymak İlçesi’nin bin 200 seçmenli Değirmen Köyü’ndeki okulda vatandaşlara açık oy kullandırıldığını, müdahale etmek için girmek istediğinde okula alınmadığını, AK Parti İlçe Başkanı Öztürk Söğüs'ün abisi Vehmi Söğüs'ün kendisine ‘Ben okul sorumlusuyum. Senin milletvekilliğin bitti, görev kağıdın yok. Seni içeri almam’ dediğini, bu nedenle tartışma ve kavga çıktığını belirtti.

"SEÇİM VE SANDIK GÜVENLİĞİ EMİN ELLERDE DEĞİL"

Tartışmanın büyümesi üzerine İl Seçim Kurulu Başkanı, yargıç ve jandarmaların devreye girmesiyle ortamın sakinleştiğini kaydeden CHP İzmir Milletvekili Çam, “Üzülerek görüyor ve yaşıyorum ki, seçim ve sandık güvenliği emin ve güvenli ellerde değil” ifadelerini kullandı.

"VATANDAŞ ŞİMDİ GİZLİ OY KULLANMAYA BAŞLADI"

Vatandaşlara açıkta oy kullandırılmaya çalışıldığını, buna müdahale ederken gerginlik yaşandığını belirten Çam, daha sonra vatandaşların alınan önlemler sonunda özgürce ve gizli oy kullanmaya başladığını da dile getiren CHP İzmir Milletvekili Çam, sosyal medya hesabından da yaptığı açıklamada durumu ve sonucu şu şekilde aktardı:

“Bitlis’in Güroymak İlçesinde bin 200 seçmenin olduğu Değirmen Köyü’ndeyim. AKP İlçe Başkanının abisi ‘Ben okul sorumlusuyum. Senin milletvekilliğin bitti, görev kağıdın yok. Seni içeri almam’ dedi. Tartışma ve kavga çıktı. İl Seçim Kurulu Başkanı, yargıç ve jandarma devreye girdi. Sakinleşti. Üzülerek görüyor ve yaşıyorum. Seçim ve sandık güvenliği emin ve güvenli ellerde değildir. Gerekli önlemleri aldık. Vatandaş şimdi özgürce ve gizli oy kullanmaya başladı. Hak hukuk adalet nöbetimiz devam ediyor.”

egepostası

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER