CHP'li Sındır: Hakkımdaki iddialar, dedikodudan ibaret

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, hakkındaki polemikleri dedikodu ve asparagas olarak nitelendirirken, "CHP Genel Sekreteri olduğum dönemde hiçbir zaman şahit olmadım ki, Sayın Kılıçdaroğlu kimseye kalkıp aday olacaksın desin. Ben öyle bir söz aldığımı da hiçbir zaman iddia etmedim. Dolayısıyla bu tarz şeylerin konuşulmasını doğru bulmuyorum." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

"BEN ÖYLE BİR SÖZ ALDIĞIMI HİÇBİR ZAMAN İDDİA ETMEDİM"

Hakkındaki "Milletvekili olmayacak, belediye başkanlığı istiyor", "Kurultay zamanı Kocaoğlu'nun Kılıçdaroğlu'ndan talebiyle PM'ye girmedi" gibi iddialara tepki gösteren Sındır, "Polemiklerin birçoğu dedikodudan öteye gitmeyen asparagas ifadelerden ibaret. CHP Genel Sekreteri olduğum dönemde hiçbir zaman şahit olmadım ki, Sayın Kılıçdaroğlu kimseye kalkıp aday olacaksın desin. Ben öyle bir söz aldığımı da hiçbir zaman iddia etmedim. Dolayısıyla bu tarz şeylerin konuşulmasını doğru bulmuyorum." dedi.

"SİYASETİ KİŞİ KENDİ İÇİN YAPIYORSA DİLİ SERTLEŞİR, ÜSLUBU ÇİRKİNLEŞİR"

Siyasete yönelik çarpıcı tahlillerde bulunan ve kendi üslubundaki kibarlığı soran Cilasun'a yanıt veren Sındır, "Siyaset akıl ve bilim üzerinden yürüyen bir alan değil. Bu nedenle ne yazı ki yapay manipülasyonlarla şekillendirilmeye çalışılıyor. İyi bir siyasetçi zaten bunu görür. Benim üslubuma gelince; demek ki bu dil parti içinde bir değer bulmuş ki belli görevlere beni getirmişler. Siyaseti kişi kendi için yapıyorsa dili de sertleşir, üslubu da çirkinleşir. Egoyla birlikte kavga ve çatışmaya evrilir. Yaşadığınız çevreyi düşünerek siyaset yaparsanız çok daha farklı, hümanist ve tüm canlılara saygılı bir yöntem izlersiniz." dedi.

"TOPLUMA TAMİRİ MÜMKÜN OLMAYAN YARA AÇMIŞ OLURDUM"

Burak Cilasun'un "Kırgınlığınız var mı?" sorusunu cevaplayan CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, "Belediye başkan adaylığından edildim ama olmadı. Eğer ki ben kişisel duygularımı öne çıkarıp, kızgınlığın, kırgınlığım, kahrım, üzüntüm ve benimle birlikte aynı hissiyatı paylaşan çevremin duyduğu acıyı dile getirerek öfke kusuyor olsaydım bu benim egom olurdu. Topluma tamiri mümkün olmayan yara açmış olurdum. Bu nedenle de böylesi söylemlerden kendimi geri çektim." dedi.

SINDIR'DAN HİZMET EKSİKLİĞİ VURGUSU

24 Haziran öncesinde kendini çok daha heyecanlı ve hazırlıklı hissettiğini dile getiren Sındır, ithal milletvekilleri konusunda da, "İthal demek bence doğru değil ama elbette kenti bilen birinin milletvekili olması son derece önemli. İl dışından birinin aday gösterilip milletvekili olması ev kente bir daha gelmemesi, o ile bir hizmet eksikliği olarak ortada durur." dedi. 

Sındır ayrıca son günlerde tartışılan, "CHP, Muharrem İnce'yi yalnız mı bırakıyor?" polemiğine ilişkin de, "Cumhuriyet Halk Partisi, Sayın Muharrem İnce'yi asla bir eksikle karşı karşıya bırakmayacaktır." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER