CHP'li Şenoyar'dan iddialı çıkış: Tire'de CHP bayrağını indirmeyeceğiz!

CHP Tire Aday Adayı Hakan Şenoyar, "Tire'de CHP bayrağını indirmemek için yola çıktık. Örgütün teveccühü bizden yana." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tire Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Şenoyar, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

1992 yılından beri siyasetin içinde olduğunu belirten Şenoyar, Tire'ye olan sevgisini, "Tire'de doğdum, Tire'de büyüdüm ve okudum, Tire'de yaşıyor ve ölünce de Tire'de gömüleceğim." sözleriyle açıkladı.

60 yılı aşkın bir sürenin sonunda Cumhuriyet Halk Partisi'nin Tire'de yerel iktidarı kazanmasının anlamının büyük olduğunu belirten Şenoyar, "Bakın bizim 29 dağ köyünde hiç üyemiz yok. Yıllar içinde Tire'de başarımızı ilmek ilmek işledik ve bugünlere getirdik." dedi.

"TİRE'DE MUTLULUĞU İNŞA EDECEĞİZ"

Tire'ye ilişkin düşüncelerini anlatan Şenoyar, "Tire'de birinci projem elbette seçimi kazanmak. Seçimi kazanmazsanız, düşüncelerinizi hayata geçiremezsiniz. İlçemizde bir otopark sorunumuz var. Bununla birlikte gençlerimizin kültür ve sanatla uğraşacakları yerimiz yok. Yine kadınlarımız için el sanatları gibi çeşitli kurslara yönlendirmemiz lazım. Dağlarımızda sosyal tesislerimiz olacak. Organik ürünlerimizi pazarlayacağız. Tire'de mutluluğu inşa edeceğiz." dedi.

CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifaktan dolayı Tire'de CHP'nin İYİ Parti adayını destekleyebileceğine yönelik iddiaları değerlendiren Şenoyar, "CHP cumhuriyetle bir olan bir parti. İYİ Parti kurulalı bir yıl oldu. İYİ Parti'nin baraj problemi vardı ama CHP'liler tek adam rejimine karşı İYİ Parti'nin barajı geçmesine destek oldu. CHP'nin Tire'de İYİ Parti'ye destek vermesi, CHP'ye zarar verir. Buna karşın İYİ Parti CHP'ye destek verirse, bu destek İYİ Parti'ye de kazanç sağlar." ifadelerini kullandı.

"5 BİN KİŞİ BENİM ADAYLIĞIM İÇİN DİLEKÇE VERDİ"

Kooperatifçiliğe destek vereceğini söyleyen ve ekonominin ancak üretimle desteklenebileceğinin altını çizen Şenoyar ayrıca adaylığına yönelik de iddialı ifadeler kullandı. Şenoyar, "Bakın benim aday gösterilmem için 5 bin kişi dilekçe verdi. İmza toplandı demiyorum. İmzada isim ve soyisim ile birlikte imza olur. Bunda telefon numaraları ve kimlik numaraları da bulunuyor. İşin en önemli noktası da bu imzaları ben toplamadım. Benim aday gösterilmemi isteyenler topladı. Tire'nin bugün 65 bin seçmeni var. 20 bini köyde yaşıyor. 20 bin kadarı da köy kökenli. Köylü olmayan 15 bin seçmen var. O zaman partimizin adayı köyü ve köylüyü tanıyan biri olmalı. Silaj, inek, dana nedir bunları bilmek lazım. Örgütü de, köyleri de bilmek lazım. Ben Tire'deki üyelerimizi tek tek sayarım. Bunu ezberlemekten dolayı değil, onları tanıdığım için sayarım." dedi.

"ÖRGÜTÜN TEVECCÜHÜ BİZDEN YANA"

"Örgütün teveccühü bizden yana" ifadelerini kullanan Şenoyar, "Ön seçim olsa ona da varız. Halk meclisleri oluşturacağız. İlçemizi İzmir ile buluşturacağız. CHP bayrağını indirmemek için yola çıktım. Kendi yetki sınırlarımızda, kanımızın son damlasına karda elimizden geleni yapacağız." dedi.

Müslüm filmine de atıfta bulunan Şenoyar, "Bakın o filmi izleyen herkes gördü. Babasının zulmünden kaçan Müslüm, Halk Evi'ne sığınıyor. Ben de ilçe başkanlığımda hocalarımızın desteğiyle bağlama, muhasebe, halk oyunları ve İngilizce kursu açtım. Seçimi kazanırsak, Tirelilerin her alanda bilgilenmesi için çalışacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neşe Şermeti
Neşe Şermeti - 13 ay Önce

Destekliyoruz

SIRADAKİ HABER