CHP’li Kılıç, Kılıçdaroğlu'nun yanından mesaj verdi

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, parti içi yaşanan tartışmalara Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı ziyarette yanıt verdi

CHP’li Kılıç, Kılıçdaroğlu'nun yanından mesaj verdi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, parti içinde yaşanan tartışmalara ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Meclis’te kayıt işlemini yaptıran Sevda Erdan Kılıç’a rozetini oğlu Deniz taktı. Kılıç, ayrıca Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ziyaret etti.

Kılıç, tartışmalara ilişkin olarak ise, “Ülkemizde yaşanan baskı ve dikta ortamında ifade özgürlüğü başta olmak üzere birçok demokratik değer yok edilmeye çalışılırken çok sesliliğe ve demokrasiyi içselleştiren partimizin yetkili kurullarına hitaben yapılan değerlendirmeler ise ayrıca samimi değildir” dedi.

Kılıç açıklamasında şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesinde görev almış bir kişi olarak bugün daha da büyük bir onuru, gururu yaşıyorum. En başta partimde, emeğin, çabanın, gayretin boşa gitmeyeceğini bizzat yaşayarak 27. Dönem İzmir Milletvekili rozetimi oğlum Deniz taktı ve ardından hemen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 'nu birlikte ziyaret ettik.

Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kurucu değeri olarak çok önemli işlere imza atmıştır. Süreç içinde de önemli badireler atlatarak ülkemizin çimentosu, birleştirici, bütünleştirici gücü olmuştur. 24 Haziran’da baskın bir erken genel seçim ile tüm siyasi dengeleri alt üst edeceğini zanneden iktidar partisine milletimiz gereken mesajı zaten vermişti. Bünyesinden önemli isimleri çıkartarak yoluna devam eden partimiz elbette sonuçları önüne koyacak, gerekenleri de yetkili kurullarında tartışarak yapacaktır. Yüksek Seçim Kurulu’nun henüz kesin bir sonuç açıklamadığı ortamda, sürecin sıcaklığı ve atmosferin yoğunluğuyla yapılan açıklamalar partimize zarar vermekten başta bir yere gitmez.

Kendi koltuğundan önce milletin geleceğini düşünen Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı riskleri, çabalarını görmezden gelmek en başta Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin aldığı 15 milyon oya hakarettir. Ülkemizde yaşanan baskı ve dikta ortamında ifade özgürlüğü başta olmak üzere birçok demokratik değer yok edilmeye çalışılırken çok sesliliğe ve demokrasiyi içselleştiren partimizin yetkili kurullarına hitaben yapılan değerlendirmeler ise ayrıca samimi değildir.

SIFATI, MAKAMI NE OLURSA OLSUN…
Burada şunu ifade etmek isterim ki; yapılan açıklamaların şahıslar özelinde tartışılması, kimler tarafından yapıldığının konuşulması meselenin özünden sapmak anlamına gelir. Sıfatı, makamı, yeri ve konumu her kim olursa olsun kamuoyuna parti içi meseleleri yansıtmak ve yetkili kurulların dışında fikirleri eleştirel bir şekilde ortaya koymak her şeyden önce partililik anlayışı ile çelişmektedir.

Bizim en başta yapmamız gereken şey ülkemizin geleceği için birbirimize sarılarak paylaşımlarımızı, birlikteliklerimizi zenginleştirmektir” dedi.

(egedesonsoz.com)
 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER