CHP'li Bayır'dan, Alpay Özalan'a jet yanıt

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Alpay Özalan'ın "İzmir bıraktığımız gibi. Hiçbir şekilde değişiklik yok." sözlerine CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dan jet yanıt geldi. Özalan'a seslenen Bayır, "Golü kendi kalene attın" dedi

CHP'li Bayır'dan, Alpay Özalan'a jet yanıt

24 Haziran seçimleri yaklaşırken siyasi atışmalar da hızlanıyor. AK Parti'den milletvekili adayı olan eski milli futbolcu Alpay Özalan'ın İzmir'deki yerel yönetimlere yönelik yaptığı eleştiriye cevap CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dan geldi.

"KENDİ KALENE GOL ATTIN"

Yazılı bir cevap yayınlayan ve söze "Sevgili Kardeşim Alpay" diye başlayan Bayır'ın, doğrudan Alpay Özalan'a hitap ettiği açıklaması şöyle:

"Sahalardan halkın arasına siyaset yapmaya hoş geldin ama ilk günden gol atacağım derken, aman dikkat et kendi kalene gol atma. Uzun yıllardır İzmir’de yaşamadığını biliyoruz.  Öncelikle gireceğimiz seçimlerin, yerel seçimler olmadığını sana hatırlatırım. Demişsin ki, ’İzmir bizim bıraktığımız gibi duruyor.’ Aslında doğru söylemişsin. Evet. İzmir bıraktığın gibi. İnsanları sevecen, özgür, rahat ve birbirine saygılı. Ha! Sen insanları değil, ben şehri kast ettim diyorsan, bak bunda da haklısın. Allaha şükür, İstanbul gibi camilerimizin siluetini bozan gökdelenlerimiz yok. İşimizden evimize, İstanbul’da ki gibi 2 saatte gitmiyoruz. Ayrıca İzmir halkının seçtiği, belediye başkanını da genel başkanımızın talimatı ile istifa ettirmiyoruz. Ayrıca kendi genel başkanınızın, İstanbul için, ‘’Ama biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum.‘’ cümlesini de size hatırlatırım. Bu yazdıklarımı, hoş geldiniz anlamında kabul edin. Evet, maça hızlı başladın. Ama golü rakip kaleye değil, kendi kalene attın. 24 Haziran’da yapılacak seçimler; Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Belediye başkanlığı seçimi değil. Sakın unutma burası İzmir. Ne sahada, ne siyasette İzmirliler diz çökmezler. Sadece zeybek oynarken diz çökerler."
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER