CHP'li Batur: Yüzde 65'i de aşacağız!

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, "Konak'ın en büyük ihtiyacı kentsel dönüşüm ve ben de Narlıdere'de yıllarca belediye başkanlığı yapmış, kentsel dönüşüme yönelik çalışmış biriyim. Aynı zamanda bir mimarım. Bu birikimi Konak için kullanacağız." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunduğu Rota Siyaset programına katıldı.

Konak'ın bugün en büyük sorunlarının kentsel dönüşüm ve sosyal donatı alanları olduğunu dile getiren Batur, "Gültepe-Toros bölgemizde de, Halil Rıfat Paşa'da yahut Roman vatandaşlarımızın yaşadıkları bölgelerde de en büyük sıkıntımız kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşümünse vatandaş, belediye ve müteahhitten oluşan üç ayağı var. Bir an önce çalışmalara başlamamız gerekiyor. Tabii örneğin İstanbul'da kentsel dönüşüm adı altında insanlar yerinden, yurdundan oldu ama burada hem dönüşüm olacak, hem de vatandaşlarımız kendi semtlerinden kopmayacak." dedi.

"BİRLİKTELİĞİMİZ SEÇİM SONRASINDA DA SÜRECEK

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve ekibinin seçim sürecinde kendisiyle birlikte sürekli olarak sahada olduğunu dile getiren Batur, "CHP Konak, bizi bağrına bastı. Hatta her gün Çağrı Başkan ile attığımız adım sayısına bakıyoruz. Ortalama 10 bin adım atıyoruz. Bu birlikteliği çok önemsiyorum. Örgüt ve yerel yönetimin bu birlikteliği seçimden sonra da sürecek." dedi.

"YÜZDE 65'İ GEÇECEĞİZ"

Seçim sonuçlarına yönelik iddialı bir çıkış yapmayı da ihmal etmeyen Batur, "Yolun başındayken çıtayı yüzde 65 olarak belirlemiştik. Yola çıktığımızda gördük ki yüzde 65'lik oy oranını dahi geçebiliriz. Tüm gücümüzle çalışacağız." dedi.

"KEMERALTI, GECELERİ DE YAŞAYACAK"

Konak'ın zengin bir tarih birikimi olduğunu ve bu kültürel mirasın kent yaşamıyla turizme de yansıması için çalışacaklarının altını çizen Batur, "Bakın bizim bir Kemeraltı'mız var. Agora var, Kadifekale var. Tarihi yapılarımız var. Atatürk ile Latife Hanım'ın nikahı bu ilçede yapıldı. Tüm bu yapıların yarınlara aktarılması ve kent yaşamına, turizme dahil edilebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Kemeraltı geceleri de yaşayan bir yer olacak." dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER