CHP’li Bakan’dan, Özgener’e destek

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İzmir Ticaret Odası’nda yapılan seçimleri değerlendirdi, “Mahmut Özgener, bu kentin evladı. Özgener, İZTO’nun başına geldiğinde, birlikte çalışacağım” dedi

CHP’li Bakan’dan, Özgener’e destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan, İzmir Ticaret Odası (İZTO) seçimleri üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Bir internet sitesine konuşan Bakan, Ticaret odası seçimlerine siyaset karıştırma iddialarına sert çıktı, “Ticaret odası seçimlerine bulaşması gereken en son şey siyasettir. Siyaset üstü olması gerekir. Bunu ayrıştırma meselesi yapmamak gerekir. Buna her kesimin hassasiyet göstermesi gerekir. Bugün Türkiye’de her alanda ayrışma ve kutuplaşma var. Bu doğru değil. Birleştirici bütünleştirici bir söyleme ihtiyaç var diyoruz. CHP bir adayı işaret etmez. Biz hep tarafsız kaldık. Bizim il başkanımız Alaattin Yüksel’in adaylığında da CHP taraf olmadı. Niye olalım ki? Mahmut Özgener de bu kentin evladı. Dedesi cumhuriyetin belediye başkanlığını yapmış AKP’nin değil” diye konuştu.

‘ÖZGENER GELİRSE, BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIM’
“Ticaret odası seçimleri üzerinden bir politik mevzi kazanma çabası var” diyen Bakan, şöyle devam etti: “Doğru bulmuyorum. Orası kentin iktisadi hayatına katkı sunacak bir alan. Ekrem Demirtaş ile birlikte çalıştım, çalışırım. Mahmut Özgener geldiğinde birlikte çalışacağım. Hep birlikte kentin sorunlarını düşünmeliyiz. Bazı köşe yazarları Ekrem Demirtaş’ın katıldığı cumhuriyet mitinglerini söylüyor. Bu çok yanlış… Gündoğdu Meydanı’na herkes gitti.”

‘MAHMUT BEY’İN AÇIKLAMALARI ÇOK YERİNDE’
Bakan, “Mahmut Bey’in açıklamalarından son derece mutluyum. ‘Siyasi parti üyesi değilim, görevimi asla yarıda bırakmadım’ dedi. Bunlar bizim için önemli taahhütler. Odanın alması gereken çok yol var. Yapabileceğimiz çok şey var. İzmir’in alacağı çok yol var. Ticaret Odası’nda yapılacak çok iş var. Umuyorum ki Mahmut Bey başkan olursa, iktidarla yeterince yakın yeterince uzak olacak. Bizimle de öyle. Önemli işlere katkı koyacaktır. Herkes eşit uzaklıkta bir oda başkanı görmek istiyoruz. Biz de her ikisine de aynı mesafede duracağız. İzmir için hayırlısı olsun” dedi.

‘SİYASİ AYRIM YOK’
İktidar kanadından baskı yapıldığında yönelik iddialar çerçevesinde konuşan Milletvekili Bakan, “AKP’li politikacıların bu işin tarafı imajını vermemeleri gerekir. İlk yapılan seçimlerde oluşan meclisin büyük ekseni cumhuriyetçidir. Ben hepsini tanıyorum. Burada bir siyasi ayrım yok” diye konuştu.

‘CHP OLARAK TARAF DEĞİLİZ’
Bakan, “9 Nisan’da çıkan sonucu yönetim ve meclis başkanlığında yorumlayacağız. Oradan siyasi bir sonuç çıkmadı. Tüccarlar kendi aralarında komitelerini seçtiler. Değişim, yapılacak yönetim listesinde belli olur. Oradan çıkan sonuç değişimi getirmiştir demek, doğru değil. İki listeye de bakacağız. Bu kenti kapsıyor mu, kucaklıyor mu? Meclis başkanı seçilecek. Selami Özpoyraz, Rebii Akdurak, Akın kazançoğlu kim gelirse gelsin birlikte çalışacağız. Hepsi bu kentin değerli insanları. Biz CHP olarak taraf değiliz. Biz tarafsızlığın tarafıyız” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER